Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Radosław Jacko, Chorzów. Opinie.

2 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Radosław Jacko, NIP 5482086556, adres kancelarii: ul. Kościuszki 63, 41-500 Chorzów, tel.: 32 245 00 67, e-mail: chorzow.jacko@komornik.pl Prosimy o Państwa opinie na temat tego komornika, można je pod spodem publikować.
Radosław Jacko komornikiem został w grudniu 2011 roku. Komornik ten utworzył na swojej firmowej www zakładki służące do ogłaszania licytacji, ale nic tam nie ma (przynajmniej w chwili gdy sporządzana jest ta notatka).

5 lutego, 2018

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Radosław Jacko, Chorzów. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Radosław Jacko, Chorzów. Opinie.'.

 1. Mam zajęte przez komornika konto w banku. Wiedząc o ochronie w postaci ustawowo wolnej kwocie od zajęcia, dokonałem wpłaty gotówki na to konto. Bank zablokował dla komornika te wpłacone przeze mnie pieniądze mimo tego, że kwoty wolnej od zajęcia wcale nie wykorzystałem a na koncie prawie żadnych pieniędzy wcześniej nie było. Zażądałem więc, żeby bank zwolnił mi te pieniądze, powołałem się na przepis o kwocie wolnej. Bank jednak odmówił odblokowania tych, bo rzekomo wpłaty własne nie wchodzą do kwoty wolnej. Czy bank miał prawo tak postąpić?

  apacz

  14 Wrz 19 o 20:04

 2. W art. 54 prawa bankowego który gwarantuje kwotę wolną od zajęcia komorniczego na rachunku bankowym, nic nie jest napisane jakoby wpłaty od właściciela konta nie były chronione na podstawie tegoż przepisu. Nie istnieje tu żaden wyjątek, bank ma stosować się do tego przepisu, ewentualny zapis umowny (lub postanowienie regulaminu bankowego) niezgodny z tym przepisem byłby nieważny. A zatem bank nie miał prawa zablokować tych pieniędzy w takiej sytuacji.

  admin

  Administrator

  14 Wrz 19 o 21:19

Skomentuj