Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Monika Sachno, Warszawa. Opinie.

4 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie Monika Sachno, NIP 5242266773, siedziba kancelarii: Aleje Jerozolimskie 85, 02-001 Warszawa, tel. 22 625 07 93, 501 966 167, e-mail: biuro@komornik-sachno.pl Prosimy o opinie o tej pani komornik.
Monika Sachno została komornikiem sądowym w grudniu 2012 roku. Miło stwierdzić, że pani komornik publikuje na swej stronie internetowej obwieszczenia licytacji nieruchomości oraz ruchomości a także zachęca do pozostawienia adresu e-mail (jest specjalne okienko do tego celu) osoby które chcą uzyskać informacje o nadchodzących licytacjach (a nie można od razu wszystkich licytacji publikować, szczegółowo?)

8 września, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Monika Sachno, Warszawa. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Monika Sachno, Warszawa. Opinie.'.

 1. Czy obecnie jest jakiś bank który nie jest we OGNIVo? zablokowane konto uniemożliwia mi egzystencję a także i spłatę długu!

  Anonim

  12 Paź 17 o 18:49

 2. Wszystkie banki są w OGNIVO ale możesz założyć nowe konto i co następuje: komornicy wznawiają poszukiwanie kont dłużnika średnio co 5-6 miesięcy. Przez z grubsza ten czas nowe konto nie będzie więc zajęte bo komornik się o nim nie dowie (chyba że sam mu je wskażesz). Dobre konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj (zakładasz nie wychodząc z domu).

  admin

  Administrator

  12 Paź 17 o 22:10

 3. Piszę z prośba o pomoc, w imieniu mojej znajomej. Jej mąż w 2003 roku zaciągnął pożyczkę na warunkach lichwiarskich- co bylo wtedy całkowicie dozwolone. W listopadzie 2006 r wierzyciel otrzymał sądowy nakaz zapłaty wraz z klauzula wykonalności w której kwota główna i te odsetki lichwiarskie zostały zasadzone od męża, do dnia zapłaty. W 2010 r zmarł. Żona i syn przyjęli spadek z obrodziejstwem inwentarza. Wierzyciel wystąpił o nadanie klauzuli wykonalności (do tego nakazu otrzymanego na męża) na jego żonę i syna. Sąd wydał klauzule w której nie ma ani wzmianki o obniżeniu odsetek ani ograniczenia odpowiedzialności wierzycieli do czynnej masy spadku. W 2014 dokonał wpisu hipoteki przymusowej na ich domu, który jest jedynym majątkiem. Aktualnie żąda zaspokojenia w postępowaniu egzekucyjnym – 40 tys należność główna + odsetki ponad 500 tys zł.
  Czy można jakoś wzruszyć prawomocne orzeczenie sądu odnośnie odsetek lichwiarskich ? Czy w grę wchodzi powództwo przeciwegzekucyjne ? Czy może wystarczy napisac do komornika, ze źle obliczył odsetki?

  Ada

  27 Lis 17 o 13:49

 4. Zasądzone oprocentowanie odsetek „lichwiarskich” przed zmianą ustawy pozostaje w mocy po zmianie ustawy w tym samym wyroku i także przeciwko spadkobiercom.
  Sąd z urzędu nie ma obowiązku uczynić w klauzuli wykonalności zastrzeżenia o tym, że dłużnik przyjął spadek tylko z dobrodziejstwem inwentarza. Spadkobiercy mogą natomiast wnieśc powództwo przeciwegzekucyjne. Proszę zapoznać się z poradą tutaj: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/10/05/gdy-brak-w-klauzuli-wykonalnosci-zastrzezenia-o-przyjeciu-spadku-z-dobrodziejstwem-inwentarza/
  Nie wiem, czy komornik prawidłowo naliczył odsetki.

  admin

  Administrator

  27 Lis 17 o 14:29

Skomentuj