Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Marzanna Strzałkowska, Wrocław. Opinie.

2 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Marzanna Strzałkowska, NIP 8981223903, adres kancelarii: ul.Kościuszki 13/1B, 50-037 Wrocław, tel.: 71 344 29 99, e-mail: kancelaria@komornik-strzalkowska.pl Prosimy o opinie o tym komorniku.
Marzanna Strzałkowska została komornikiem w sierpniu 2009 roku. Publikuje na swojej stronie internetowej ogłoszenia o licytacjach nieruchomości natomiast brak ogłoszeń licytacji ruchomości.

8 listopada, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Marzanna Strzałkowska, Wrocław. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Marzanna Strzałkowska, Wrocław. Opinie.'.

 1. Prosze o radę w kwestii alimentów. Ex zona chce miec je wplacane przez komornika, co wiąże się z opłatami tzn 900 zł samych alimentów plus 135 zł opłaty komornika. Po konwersacji z ex (odpowiedź oczywista, że nie odstąpi) oraz z komornikiem dowiedziałam się, że możemy wpłacać bezpośrednio na byłej ex konto 900 zł i na konto komornika 5% od wartości, czyli 45 zł i przesyłać e-mailem potwierdzenie przelewu bankowego. Moje pytanie – jak długo będziemy musieli płacić alimenty przez komornika? Nadmieniam, ze dokonala ona wpisu w księdze wieczystej.

  lexus

  14 Wrz 19 o 23:51

 2. Tak, w trakcie postępowania egzekucyjnego wpłata bezpośrednio na konto / ręce wierzyciela a więc z pominięciem komornika powoduje, że komornik może pobrać 5% opłaty stosunkowej, zgodnie z art. 49 ust. 2 zdanie pierwsze ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.
  Niestety natomiast, postępowanie egzekucyjne w tej sprawie, jeśli ex żona czyli wierzyciel zechce (nie złoży wniosku o umorzenie egzekucji), może toczyć się dopóki alimenty będą przysługiwać wierzycielowi. Jest to problem w skali kraju mnóstwa dłużników alimentacyjnych którzy w przeszłości nierozważnie dopuścili do powstania zaległości w płaceniu alimentów dając wierzycielowi podstawę do złożenia u komornika wniosku egzekucyjnego. Jak wspomniałem we wcześniejszej odpowiedzi, nieruchomość zostanie zwolniona przez komornika po upływie jednego roku jeżeli wierzyciel nie złoży dalszych wniosków niezbędnych do prowadzenia postępowania egzekucyjnego z nieruchomości.

  admin

  Administrator

  15 Wrz 19 o 07:54

Skomentuj