Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Błażej Mierzwiczak, Poznań. Opinie.

4 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Błażej Norbert Mierzwiczak, NIP 6060017680, adres kancelarii: ul. Dworcowa 1/3, 62-095 Murowana Goślina, tel.: 661 014 199, e-mail: poznan.mierzwiczak@komornik.pl Ciekawi jesteśmy Państwa opinii o tym komorniku i prosimy publikować je poniżej.
Błażej Norbert Mierzwiczak został komornikiem w lutym 2016 roku. Na jego firmowej www brak jakichkolwiek informacji o ewentualnych prowadzonych przez niego licytacjach.

28 grudnia, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Błażej Mierzwiczak, Poznań. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Błażej Mierzwiczak, Poznań. Opinie.'.

 1. Od prawie roku mam zajęte konto przez tego komornika i są to w sumie cztery sprawy, każda od innego wierzyciela. Łącznie około 47 tys. zł. Istotne jest to, że nowych spraw nie przybywa ale pomimo tego chyba codziennie kwota blokady konta się podwyższa. Czy tak może być i co jest tego przyczyną?

  ela

  10 Sty 18 o 12:07

 2. Moim zdaniem przyczyną są narastające odsetki za zwłokę. W zajęciu rachunku bankowego które komornik wysyła do banku jest wyliczona obok należności podstawowej, kosztów procesu i kosztów egzekucji także kwota odsetek narosłych do dnia wystawienia tego zajęcia ale też piszę komornik coś w rodzaju „… i dalsze odsetki za każdy dzień w wysokości … zł.). I bank który realizuje takie zajęcie – blokuje konto musi uwzględnić także odsetki narosłe przez ten czas a ponadto doliczać do kwoty blokady konta te odsetki które narastają codziennie po dokonaniu blokady.

  dozorca

  Administrator

  10 Sty 18 o 12:36

 3. Czy komornik ma prawo ściągnąć z rachunku bankowego dłużnika pożyczkę? Chodzi o niewielką ok. 1000 zł chwilówkę na życie jeśli to ma jakieś znaczenie.

  Beata

  1 Kwi 20 o 08:27

 4. Tak, komornik ma prawo ściągnąć z konta otrzymaną przez dłużnika pożyczkę ale można tego uniknąć zakładając na ten cel nowe konto bankowe w innym banku i podając bankowi / firmie pożyczkowej to nowe konto żeby na nie przelano pożyczkę. Chodzi po prostu o to, że komornicy zwykle rzadko wznawiają poszukiwania kont bankowych dłużnika, zwykle co 5-6 miesięcy jak wynika z moich doświadczeń (jako wierzyciela w wielu sprawach komorniczych). Inkasujesz więc pożyczkę na to nowe konto i wypłacasz ja w bankomacie albo kupujesz nią online co tam chcesz. Całkiem korzystne konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj (do założenia nie wychodząc z domu). A co do szybkich chwilówek przez internet to polecam którąś z tych tutaj.

  admin

  Administrator

  1 Kwi 20 o 08:53

Skomentuj