Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dobrodziej kredyt konsolidacyjny

komentarzy 7

Na pokrewnym tematycznie blogu zaciekawił mnie krótki wpis o kredytach konsolidacyjnych (przy okazji, dobre oferty takich kredytów są tutaj). Rzeczywiście, widziałem reklamy w stylu „zamień wiele kredytów na jeden tańszy”, czyli że niby kredyt konsolidacyjny jest tańszy od tych kredytów które on konsoliduje. Przecież to chyba niemożliwe. Bank przyznaje kredyt konsolidacyjny biorąc na siebie spłatę innych kredytów z którymi kredytobiorca zaczyna mieć kłopoty i co, bank na tym traci oferując mu tańszy kredyt a spłacając za kredytobiorcę droższe kredyty?! Ejże, chyba to nie tak. Taki kredyt konsolidacyjny musi być droższy, bo przecież bank musi na tym zarobić, niższe są raty i dzięki temu kredytobiorca może spłacać je nie popadając w zaległości, ale przez to spłaca kredyt dłużej i drożej go to wyniesie.

Czy więc kredyt konsolidacyjny w ogóle nie ma sensu? Niekoniecznie, często sens zapewne ma bo jak kredytów nie skonsolidujesz i powstaną zaległości, to dojdą karne odsetki, kredyty zostaną wypowiedziane, sprawą zajmie się komornik i dojdą Ci jego opłaty a jak Ci zlicytuje samochód albo mieszkanie za 3/4 wartości oszacowania to istotnie wyjdzie na to że trza było brać kredyt konsolidacyjny gdyż straty byłyby niższe.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'Dobrodziej kredyt konsolidacyjny'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dobrodziej kredyt konsolidacyjny'.

 1. Panie adminie, zostałem poproszony o pożyczkę od znajomoego. Przygotowałem uwowę czy może Pan sprawdzić czy taka umowa jest wystarczającym dowodem w razie problemów?
  Link dopliku: http://www.sendspace.com/file/jscpjw

  Dziękuję,

  stały_czytelnik

 2. Moim zdaniem jest ta umowa pożyczki w porządku – pożyczkobiorca podpisując umowę kwituje odbiór kwoty pożyczki.
  Proszę jednak pamiętać i o tym że dowody udzielenia pożyczki to jedno a możliwość jej wyegzekwowania to drugie.

  admin

 3. Zamiast takiej umowy pożyczki sugeruję jednak weksel.

  kolega po fachu

 4. Dziekuje za odpowiedź. Posprawdzam jeszcze w internecie o co chodzi z tymi wekslami i dlaczego są lepsze.

  stały_czytelnik

 5. W sprawie weksli warto poczytać: http://www.remitent.pl oraz http://www.weksel.pl

  kolega po fachu

 6. Ten kredyt nie jest tańszy tylko na taki wygląda. Rata miesięczna jest niższa i spłata rozkładana jest na dłuższy czas…

  W ten sposób kredytobiorca de facto zapłaci sporo więcej, mając za to czyste konto w BIK itp rejestrach i unikając bliższego spotkania z komornikami (bynajmniej nie towarzyskiego).

  gosc

 7. Kredyt konsolidacyjny prawie nie ma szans być tańszym i lepszym kredytem od już istniejącego. Dlatego uważam, że stosowanie lepu na klientów w postaci stwierdzenia „zamień wiele kredytów na jeden tańszy” jest oszukańcze.

  Pozdr.

  Rex

Skomentuj