Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dwie apteki odległe o 15 metrów. Cena tego samego leku: 13,98 zł. i 10,99 zł.

komentarze 4

O szokującej dysproporcji w cenie innego tego samego leku w aptekach w tej samej dzielnicy już kiedyś pisałem tutaj: Prawie 60% różnicy w cenie aptecznej tego samego leku w tym samym mieście. W międzyczasie mama „wyczaiła” podobną różnicę na innym leku w dwóch aptekach też w naszej dzielnicy (w Sosnowcu dzielnice nie są tak duże jak w Warszawie i w kilku innych największych miastach Polski).

A ja dzisiaj wyczaiłem różnicę co prawda „tylko” około 30% ale za to jak w tytule – w aptekach oddalonych od siebie o circa 15 metrów. Poniżej załączam skany paragonów.

Niech Cię Czytelniku nie zwiedzie to, że każda z nich jest na innej ulicy, bo po prostu jedna jest na rogu ulicy Żytniej (obok Biedronki w której zwykle zaopatruję się w wino) i Orlej.

Jak widać z paragonów, kupiłem w tej droższej dwa opakowania Sylimarolu który zażywam profilaktycznie gdyż lubię czerwone wino wytrawne i zażywa ten lek mój pies. Ja trzy tabletki dziennie, pies dwie tabletki dziennie. W opakowaniu jest 30 sztuk więc wystarcza nam na sześć dni i owa sześciodniowa terapia (a uzgodniliśmy z psem, że będziemy ten lek przyjmować do śmierci) została przepłacona na trzy złote bez jednego grosza. A ponieważ kupiliśmy przepłacając dwa opakowania, więc …

Na biednego w tym wypadku nie trafiło ale co z emerytami, bezrobotnymi, itepe? A postanowiłem sprawdzić tę drugą, jak się okazało – droższą aptekę dlatego, bo w tej tańszej za każdym razem proponują mi a to Accard a to coś innego w promocji i muszę odmawiać (nie lubię tego). A ja się (chyba jeszcze) nie sypię tylko po prostu lubię pić dużo wina i to jest profilaktyka tym Sylimarolem.

Zaraz, zaraz, o co to mi chodziło, bo jestem w połowie drugiej butelki. Aha, porównujcie ceny leków w aptekach! Widzieliście kiedyś takie dysproporcje cenowe w okolicy w innych produktach? Ja nie. Na przykład truskawki dziś 8 zł./kg w jednym miejscu a w miejscu odległym o kilometr też 8 zł/kg….

Tak w ogóle to uważajcie na branżę farmaceutyczną i medyczną: Korumpowanie lekarzy itp. przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. Nieznajomość prawa szkodzi.

Aha, byłbym zapomniał, dopisuję. Ta niższa cena czyli 11 zł. bez grosza to żadna okazja. W internecie można kupić po ok. 7,50 zł. Co prawda transport jakieś tam około 5 zł. kosztuje ale gdy kupię od razu z 20 opakowań…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

16/06/2017

kategoria: handel

Komentarze do 'Dwie apteki odległe o 15 metrów. Cena tego samego leku: 13,98 zł. i 10,99 zł.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Specyfik ten jest naprawdę świetny dla wątroby. To wyciąg z ostropestu plamistego ale przyjmowanie wprost nasion ostropestu nie ma sensu, bo sylimaryna w takiej postaci nie przyswaja się a w oleju wcale jej nie ma. Tylko tabletki – wyciąg.

  Ija

  17 Cze 17 05:27

 2. Pracowałem w firmie farmaceutycznej, odwiedzałem apteki. Farmaceuci to zwykli handlarze sklepikarze a społeczeństwo myśli sobie, że to ludzie z misją, wysokie standardy etyki i takie tam.

  akwizytor

  18 Cze 17 10:31

 3. Po skrócie „zł” nie stawiamy kropki Szanowny Panie Winnydykatorze!

  Punctuation Nazi

  19 Cze 17 17:32

 4. Już nie jestem windykatorem.

  admin

  19 Cze 17 17:45

Skomentuj