Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Szydło i Biernat „pomoc”. Ziobro „pomoc”?

komentarzy 6

List od Pani Anny Pawłowskiej w nawiązaniu do sprawy „chcieli mnie jak najszybciej zwabić do sądu i wręczyć wypowiedzenie, bo już dziecko sędziego oczekiwało od pewnego czasu na etat asystenta”: Byłam w zeszłym tygodniu w biurze poselskim Beaty Szydło i Zbigniewa Biernata – znowu w tej samej sprawie – złożyłam dokumenty i mieli w tym tygodniu do czwartku oddzwonić – niestety nie oddzwonili. Wydaje się, że nie chcą pomóc.

Ogólnie jestem zawiedziona – przygotowywana reforma PiS co do sądów została oceniona przez dziennikarzy jako płytka, sędziowie nadal będą mogli wydawać błędne wyroki (z reguły celowo) i nie będą ponosić odpowiedzialności.

Możliwe, że Gęsiak za rządów PiS awansuje, więc jakby tak się stało to proszę kupić więcej tego dobrego wina w Biedronce.

Ostatnio dowiedziałam się, że przedstawicielem Ministra Sprawiedliwości powołanym do egzaminowania radców prawnych zdających końcowe egzaminy jest SSO Janina Borgulat – Przewodnicząca IV Wydziału SO w Katowicach (przez którą nie mam pracy). A w tej samej Komisji pełnomocnik Gęsiaka – Lebelt. Zatem te osoby cieszą się uznaniem, zaufaniem i poparciem Ministerstwa Sprawiedliwości za obecnych rządów, stąd pisząc na nie skargi w zasadzie walczymy z obecną władzą.

Jestem mocno rozczarowana. Możliwe, że Gęsiak nawet będzie kandydatem na Ministra Sprawiedliwości za szczególne zasługi na rzecz wymiaru sprawiedliwości, m.in. przez swoje szwindle i krzywdy wyrządzone mnie, Panu i jeszcze wiele innym osobom, bo nie wierzę, że ograniczył się do naszych dwóch osób…

Moja odpowiedź: Szczerze mówiąc, to nie jestem zdziwiony, nie liczyłem na PiS. Minister Ziobro interweniuje w medialnych sprawach. Dlatego musimy brać sprawy we własne ręce i dlatego upubliczniam bydlaków w mojej sprawie. To stara zasada, że jak się narobi smrodu na całą Polskę poprzez media albo internet, to wtedy reagują.

Sędzia Lidia Świerdza z Wydziału V Gospodarczego w Dąbrowie Górniczej która w pierwszej instancji mnie skrzywdziła, już nie jest przewodniczącą Wydziału (a w listopadzie zeszłego roku na pewno jeszcze była przewodniczącą). Nie wykluczam, że to wskutek moich działań – „pieszczot wstępnych”.

Za trzy tygodnie rozpoczynam główną ofensywę internetową i plakatową. Z dużym opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi im wysłanej – Wezwanie do dobrowolnego złożenia urzędu sędziego przez: Jacek Gęsiak, Dariusz Chrapoński, Grzegorz Misina i Lidia Świerdza – ale to opóźnienie podyktowane względami taktycznymi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 4.3]

28/04/2017

kategoria: państwo

Komentarze do 'Szydło i Biernat „pomoc”. Ziobro „pomoc”?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Kierownik szatni

  29 Kwi 17 08:18

 2. No chyba nie liczyła że w jej sprawie zaraz kogoś zamkną?

  War

  29 Kwi 17 15:44

 3. Liczyła przynajmniej na oddzwonienie, jak obiecano.

  admin

  29 Kwi 17 16:19

 4. Duda Pomoc zadziałała na papierze – napisała, że podejmuje interwencję w sprawie i na tym się skończyło. A wszystko jest nadal po staremu.

  komentator

  3 maja 17 00:00

 5. W tym kraju jest gorzej jak w Korei Północnej – wobec sędziów i sądów – zupełny paraliż, niemoc i przerażenie. Czy w tym kraju są jeszcze odważni, bo ja na pewno!

  komentator

  3 maja 17 00:04

 6. Ja też.

  admin

  3 maja 17 13:47

Skomentuj