Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak chcesz zwrot całej zaliczki, to zrezygnuj z wyprzedzeniem

skomentuj

Wklejam poniżej najpierw zapytanie o windykację a jeszcze niżej przytoczone przez owego pytającego pismo z kliniki w której miał poddać się zabiegowi. Nie przyjąłem tego do windykacji, bo trudno nie przyznać racji klinice. Tyle ode mnie w tym wpisie.

Mam taką sprawę odnośnie braku zwrotu pełnej zapłaty gotówki za nie wykonany zabieg. Chodzi o prywatną klinikę pod nazwą … w … Miałem tam mieć zabieg na wyznaczony termin, lecz na dwa dni przed terminem otrzymałem informację że termin został przesunięty o jeden dzień, na który przystałem informując telefonicznie, następnie okazało się że zbyt pośpiesznie przystałem na zmianę terminu, gdyż ów termin całkowicie kolidował z wcześniejszym zaplanowanym wyjazdem służbowym. W związku z zaistniałą sytuacją … chce obciążyć mnie za niestawiennictwo kwotą 5000zł, nadmieniam że za zabieg musiałem wpłacić przedpłatę w kwocie 24500zł. Zwrócono mi kwotę 19500zł, teraz staram się polubownie wyciągnąć resztę kasy, lecz jak na razie kończy się tylko na obietnicach. Proszę o radę, czy ta sprawa nadaje się do windykacji i czy mamy duże szanse odzyskania tych 5000zł. Poniżej ostatni mail od nich:

„Szanowny Panie…,

Przepraszam, że tak długo trwała nasza odpowiedź na Pana prośbę o zwrot należności za zabieg, ale sprawa wymagała konsultacji z Zarządem naszej firmy. Oczywiście dokonamy zwrotu należności za zabieg, ale nie w pełnej wysokości – proszę zrozumieć, że sprawa jest niezwykle złożona. Dokonał Pan rezerwacji terminu zabiegu, wpłacił Pan także większą część naszego wynagrodzenia za przeprowadzenie zabiegu, a następnie potwierdzał Pan swoją obecność w ustalonym terminie. W związku z tym … poczyniło niezbędne przygotowania: przygotowało salę zabiegową, zamówiło materiały i zarezerwowało czas lekarzy i pielęgniarek, po czym nie pojawił się Pan w ustalonym terminie, co przyjęliśmy z ogromnym zaskoczeniem. Oczywiście ma Pan pełne prawo do zrezygnowania z zabiegu, ale wystarczyło z wyprzedzeniem poinformować nas o tym, że się Pan rozmyślił, a odwołalibyśmy mobilizację środków i osób niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu. Wiem, że przesłał Pan wiadomość mailową z informacją o rezygnacji, ale nastąpiło to po godzinach pracy w przeddzień Pana przyjazdu… W zaistniałej sytuacji proponujemy zwrot wpłaty należności za zabieg pomniejszonej o standardowy zadatek w wysokości 5000 zł – informacje o wysokości zadatku przy zabiegu dostępne są na naszej stronie internetowej …. Pozwoli nam to na pokrycie wszystkich poniesionych realnie kosztów i zakończenie sprawy. Mam nadzieję, iż uzna Pan takie rozwiązanie za sprawiedliwe. Zwrotu należności zgodnie z powyższym ustaleniem dokonamy niezwłocznie.

Z wyrazami szacunku”

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/05/2016

kategoria: zaliczka

Skomentuj