Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

ERIF nie odpuścił mi 300 zł. ale ja opinię gratis wystawiam.

komentarzy 7

Miałem dostęp równocześnie do ERIF oraz KRD i Infomonitor. Zrezygnowałem ze współpracy z każdym z tych BIG-ów i coś mi się wydawało, że może ze 300 zł. zalegam ERIF z tytułu abonamentu (i dopisywania dłużników) ale myślałem, że dadzą sobie spokój z dochodzeniem zapłaty tego. A czasem mi się zdawało, ze wszystko im opłaciłem. Tymczasem niedawno jednak otrzymałem od komornika zajęcie egzekucyjne gdzie kwota podstawowa to 307,80 zł. Ciekawostka jest taka, że ja nie kojarzę otrzymania owego rzekomego nakazu zapłaty z EPU który komornik opisał w zajęciu egzekucyjnym. I na moim koncie w e-sąd (co udało mi się sprawdzić dopiero po trzech dniach począwszy od pierwszej próby, bo strona www nie działała), też nie ma tego nakazu zapłaty. No OK, zakładam, że faktycznie była taka niedopłata i nie będę tego sprawdzał.

No to skoro ERIF jednak taki skrupulatny jest w dochodzeniu resztek należności za użytkowanie ich całkowicie nieskutecznego rejestru długów (tak samo nieskutecznego jak Krajowy Rejestr Długów oraz BIG Infomonitor) no to właśnie odpowiedni tytuł tego wątku jest po to, aby osoby wpisujące „ERIF opinie” (rozważające podpisanie umowy) trafiły do tego wątku i przeczytały moją opinię.

Tak to właśnie proszę Państwa jest – żaden dłużnik nie zapłacił po wpisaniu go do ERIF (nawiasem mówiąc nie zapłacił nawet po wpisaniu go dodatkowo do dwóch innych wspomnianych już wyżej BIG-ów). Nie polecam, zresztą właśnie z powodu tej całkowitej bezskuteczności wypowiedziałem umowę, rzecz jasna.

Aha, a dłużników dopisałem do tych rejestrów długów mnóstwo gdyż prowadziłem firmę windykacyjną.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4]

08/04/2016

kategoria rejestry długów

Komentarze do 'ERIF nie odpuścił mi 300 zł. ale ja opinię gratis wystawiam.'

Subscribe to comments with RSS

 1. wszystkie te rejestry są nieskuteczne, a już ERIF jest nieskuteczny najbardziej 🙂 taka popierdółka należąca do Kruka, gdzie mimo wszelakich starań handlowo-marketingownych, ponad 95% wpisów to wpisy samego Kruka/Prokury

  ryszard ochódzki

  26 Kwi 16 10:51

 2. jeszcze dodam – o czym kolega chyba wie – że jak w KRD zmieni się saldo wpisu, to należy się prowizja.
  czyli jak pomylisz się w kwocie wpisu, albo sąd oddali powództwo i musisz wykreślić to prowizja się należy 😀

  ryszard ochódzki

  26 Kwi 16 10:53

 3. KRUK kiedyś odsyłał do mnie klientów chcących zlecić windykację firmy! Oni chyba w pewnym momencie zaprzestali windykacji firm.

  admin

  26 Kwi 16 10:54

 4. Prowizja dla KRD?

  admin

  26 Kwi 16 11:04

 5. dla KRD 🙂

  ryszard ochódzki

  26 Kwi 16 11:51

 6. Gdzie to jest napisane?

  admin

  26 Kwi 16 14:03

 7. w umowie. ale szczegółów nie znam, jeden koleś tak miał. stało że każda zmiana salda skutkuje naliczeniem prowizji.
  i traf chciał że pomylił się – zamiast 900 zł wpisał 9 tys zł. i po korekcie KRD naliczył mu prowizję od 8100 zł 😀

  ryszard ochódzki

  26 Kwi 16 14:17

Skomentuj