Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prawnik prawnikowi bardzo nierówny, uważajcie

komentarze 2

Chodzi w tym momencie o adwokatów i o radców prawnych. W mej „karierze” windykatora miałem styczność z wieloma prawnikami. Z kilkoma (kolejno) współpracowałem, kilkudziesięciu w sumie było po stronie przeciwnej, w większości przypadków po stronie dłużników przeciwko którym prowadziłem windykację, pozywałem do sądu o zapłatę.

Byli wśród nich bardzo dobrzy, wręcz błyskotliwi prawnicy, byli średniacy i byli też tacy, co nie orientują się w podstawowych sprawach, kompromitujący swą profesję. To pośrednio potwierdza opinię, iż na studia prawnicze a zarazem na aplikację ludzie dostają się i kończą je przez znajomości, przez rodzinne więzy, „dziedziczenie”. W żadnym innym zawodzie nie zaobserwowałem takiego wielkiego zróżnicowania jak chodzi wiedzę, inteligencję / brak tychże. W zasadzie wśród prawników tych zaobserwowałem dość wyrównany poziom tylko w jednej kwestii a mianowicie braku etyki zawodowej. Za wyjątkiem kilku radców z jednej kancelarii, no ale jak wiemy, wyjątek potwierdza regułę. Tak, że bądźcie po prostu czujni w każdym przypadku jak chodzi o ewentualne ewentualne zagrożenie dla Was z powodu ich braku etyki natomiast starajcie się nie brać pierwszego z brzegu prawnika, nawet do najprostszej sprawy. Zresztą, już nieraz na tym blogu pisałem, żeby do najprostszych spraw nie brać prawnika tylko samemu się nauczyć i samodzielnie podziałać. Zaoszczędzisz pieniądze a i samoocena (dodatkowo) Ci wzrośnie.

Co? Nie wiem, może poczytaj opinie w internecie na forum miejskim, choć to tą drogą wybór też Ci gwarancji nie daje. Ja Ci tylko mówię, że jak masz możliwość zasięgnąć obiektywnej opinii, rekomendacji, to zasięgnij. Zresztą, w tych zawodach skuteczność (odsetek wygranych spraw) to niekoniecznie (nie) efekt wiedzy, profesjonalizmu, inteligencji lecz układów z sędziami. No ale załóżmy że jest w Twoim mieście jakiś znany adwokat ale sprawa będzie toczyć się w mieście w innym województwie. Jego „moc” może tam nie sięgać.

Ty, inny przykład (podejrzewam, ze w mojej sprawie tak było). Adwokat znany, uznawany za najlepszego w mieście… No ale w sprawach karnych. Ty mu dasz sprawę cywilną niezbyt trudną, a on ją może przegrać. Niekoniecznie dlatego, że jest słaby w prawie cywilnym, bo może jest dobry, ale …

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

11/03/2016

kategoria prawnicy

Komentarze do 'Prawnik prawnikowi bardzo nierówny, uważajcie'

Subscribe to comments with RSS

  1. co za bzdury. Działanie na własną rękę? Samobójstwo. Nie polecam.

    ddx

    6 Lis 16 19:27

  2. Pewnie, a z wymianą koła do warsztatu samochodowego. Też nie polecam samodzielnie.

    admin

    6 Lis 16 20:16

Skomentuj