Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sprawa u komornika a wpłaty od dłużnika bezpośrednio na konto wierzyciela

komentarze 2

Pytanie: Jeżeli komornik prowadzi nieskutecznie egzekucję przeciwko mojemu dłużnikowi i gdy do sprawy włączy się firma windykacyjna której zleciłem windykację, to czy dłużnik może spłacać dług bezpośrednio na moje konto bankowe?

Odpowiedź: Jeżeli komornik prowadzi równolegle przeciwko temu dłużnikowi egzekucję z wniosku innego wierzyciela to dłużnik nie powinien wpłacać pieniędzy na Pana konto z pominięciem komornika i tym samym z pominięciem innego wierzyciela egzekwującego. Pomijając innego wierzyciela egzekwującego i spłacając tylko Pana popełnia przestępstwo. Może Pan jednak złożyć wniosek o umorzenie lub chociaż o zawieszenie postępowania egzekucyjnego i wówczas prowadzić windykację bez udziału komornika; dłużnik będzie wówczas uprawniony do spłacania długu bezpośrednio na Pana konto. Oczywiście jeśli po umorzeniu bądź zawieszeniu postępowania egzekucyjnego dłużnik nie realizuje swej obietnicy i nie płaci Panu, może Pan ponownie wnosić o wszczęcie / podjęcie zawieszonego postępowania egzekucyjnego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4]

16/11/2014

kategoria komornik

Komentarze do 'Sprawa u komornika a wpłaty od dłużnika bezpośrednio na konto wierzyciela'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy komornik może wejść „siłą”?

    Zeta

    25 Gru 14 20:24

  2. Oczywiście, komornik może wejść „siła” to jest przy pomocy ślusarza i w asyście Policji. Nie często jednak dochodzi do tego, bo nie każdy wierzyciel jest gotów wpłacić zaliczkę na ten cel a jest to bodajże prawie 800 zł.

    admin

    25 Gru 14 20:41

Skomentuj