Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Hipoteka jako zabezpieczenie kredytu

1 komentarz

Hipoteka na nieruchomości należącej do kredytobiorcy, to bardzo pożądane zabezpieczenie kredytu. Jednakże w przypadku kredytów bankowych zabezpieczenie hipoteka to nie jedyny warunek przyznania kredytu. Udokumentowane zarobki kredytobiorcy oraz brak przeterminowanych zobowiązań kredytowych oraz innych, to warunek niezbędny, aby kredyt został mu przyznany i nie ważne czy jest to kredyt gotówkowy bez żadnego rzeczowego zabezpieczenia, czy może zabezpieczona hipotecznie pożyczka czy wreszcie zabezpieczony hipotecznie kredyt mieszkaniowy.

Gdyby banki przyznawały kredyty tylko w oparciu o zabezpieczenia i bez sprawdzania dochodów oraz stanu zadłużenia kredytobiorców, to pewnie miałyby ze dwa razy więcej kredytów egzekwowanych przez komornika, z nieruchomości dłużnika, z przecież nie o to chodzi bankom. Banki muszą reinwestować pieniądze a poza tym mają zobowiązania w stosunku do klientów którzy w bankach mają ulokowane pieniądze w lokaty terminowe oraz na kontach.

Są natomiast firmy pożyczkowe które udzielają pożyczek bez sprawdzania zatrudnienia i BIK, tylko na podstawie zabezpieczenia hipotecznego. Opłaca się im czekać nawet rok, dwa lata albo dłużej po terminie zwrotu pożyczki aż nieruchomość zostanie sprzedana przez komornika na licytacji a gdy nie zostanie sprzedana to ją przejmują na własność. Opłaca im się czekać, bo oprocentowanie rzeczywiste tych pożyczek jest o wiele wyższe jak kredytów bankowych.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/10/2014

kategoria hipoteka

1 komentarz do 'Hipoteka jako zabezpieczenie kredytu'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zabezpieczenie hipoteczne to mocne zabezpieczenie wierzytelności. Jednak jeżeli ktoś poprosiłby mnie o udzielenie pożyczki pod hipotekę to zgodziłbym się tylko pod warunkiem że chodziłoby o nieruchomość niezabudowaną a nie żadne zamieszkałe mieszkanie czy dom. Dlaczego? Dlatego że nieruchomości niezabudowane łatwiej sprzedać na licytacji. Znacznie trudniej sprzedać np. mieszkanie z lokatorami, bo warunkiem wyeksmitowania ich jest załatwienie im lokalu zastępczego, że nie będę już rozwodził się nad emocjonalną kwestią pozbywania się zwłaszcza dawnych właścicieli mieszkania.

    Anonim

    9 Lis 14 04:07

Skomentuj