Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kiedy pożyczka hipoteczna

skomentuj

Nie mylić bankowej pożyczki hipotecznej z pozabankową pożyczką pod hipotekę. Tą pierwszą bank przyznaje gdy zdolność kredytowa kredytobiorcy jest w porządku. Obowiązkowo zostanie sprawdzony w BIK i musi mieć udokumentowane, stałe dochody. Nie jest to więc tak, że bank przyzna pożyczkę osobie z długami kredytowymi i bez pracy ale mającej własną nieruchomości, nie.

Takie pożyczki pod hipotekę i bez BIK oraz nawet bez pracy, to tylko w w firmach pożyczkowych które nie mają statusu banków no i ewentualnie prywatne pożyczki. Łatwo domyślić się że że w takiej firmie pożyczkowej i bez wymienionych wymagań oprocentowanie pożyczki (to rzeczywiste oprocentowanie) jest znacznie wyższe jak to pożyczki bankowej.

Jeżeli jesteś w pożyczkowej potrzebie i spełniasz warunki stawiane przez banki, masz własną nieruchomość i potrzebujesz stosunkowo wysoką kwotę pożyczyć, to nie wahaj się skorzystać z pożyczki hipotecznej. Niech nie odstrasza Cię konieczność dokonania zabezpieczenia – wpisu na hipotece – jak tego zabezpieczenia nie będzie to i tak w przypadku egzekucji kredytu gotówkowego (niezabezpieczonego hipoteką) komornik na wniosek banku zajmie Ci nieruchomość. A pożyczka hipoteczna jest jednak znacznie tańsza od kredytu gotówkowego bez żadnego zabezpieczenia rzeczowego.

Skomentuj