Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacyjno-egzekucyjne kuriozum

skomentuj

Takie znów zapytanie:

Zlecę windykację wierzytelności 250 tys. zł ( kwita z odsetkami od 2009r.). Temat nie jest łatwy, ponieważ dłużniczka jest osobą fizyczną i skutecznie unika egzekucji komorniczej (ukryte dochody i majątek).
Dłużniczka dysponuje jednak środkami aby spłacić dług. Poszukuje tylko i wyłącznie firmy windykacyjnej z Krakowa lub okolic -dysponującej grupą operacyjna windykacji bezpośredniej ( prawną mam zapewnioną- bezskuteczna). Posiadam komplet informacji na temat sytuacji finansowej dłużniczki oraz majątku, z którego można wyegzekwować należność. Jak wspomniałem na drodze windykacji terenowej jest szansa na odzyskanie długu.  Mogę zaproponować wysoką prowizje do 30%. ( tylko success fee).

Pisze Pan, że dłużniczka majątek ukrywa a zaraz po tym, że posiada Pana komplet informacji na temat majątku dłużniczki z którego można wyegzekwować należność. „Albo albo” proszę Pana. Oczywiście domyślam się, że faktycznie wygląda to tak, że korzysta z mienia które formalnie jest własnością kogoś innego wobec czego komornik tu na nic. Pytanie tylko, czy według Pana „grupa operacyjna windykacji bezpośredniej” ma prawo zająć i sprzedać majątek który nie jest jej własnością? Tak można Pana zrozumieć skoro pisze Pan, że majątku tego można wyegzekwować należność. Otóż żadna „grupa operacyjna windykacji bezpośredniej” nie ma do tego prawa.

Możliwe jednak, że operuje Pan skrótem myślowym i w istocie chodzi Panu o to, że dłużniczka nieformalnie ma majątek i jak się ją przyciśnie, to sprzeda tenże i spłaci dług. Problem często jednak w tym, że naciski które są potrzebne do wywarcia takiego wpływu, są prawnie zabronione. 😉

Lipiec 14th, 2013 at 12:08 pm

kategoria: windykacja

Skomentuj