Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik już nie prowadzi firmy

komentarze 2

Taki mail: Podczas prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej w latach 2010-2012 miałem klientke, która zakupiła towar na kwotę ok.3 tys. Zł. Bylo to w Czerwcu 2011 i za fakture nie zaplacila do dzis. Dziś już działalności nie prowadzę, oraz osoba, która wówczas kupiła ode mnie towar tez już nie prowadzi swojej działalności. Policja sprawę niestety umorzyła.

Czy jesteście Państwo w stanie odzyskać ww kwotę obecnie od osoby fizycznej i z jakimi to się wiąże prowizjami dla Państwa?

Tak, zazwyczaj umarzają a wcześniej wku…wiają się, że im głowę zawracacie takimi „pierdołami”.  Jak nie masz dowodów na to, że z góry wiedziała, że nie zapłaci, to szkoda czasu na pisanie zawiadomienia o wyłudzeniu i na wizytę na policji – złożenie zeznań do protokołu.

Tak, przyjmujemy i takie sprawy. Czasem jest tak, że były przedsiębiorca jest nieściągalny ale czasem przeciwnie – po zakończeniu (szczerze) nieudanej przygody z biznesem idzie do pracy na etat i z wynagrodzenia można ściągać dług. Oczywiście są i pozorni bankruci i na tych są inne metody ale oczywiście nie zawsze skuteczne. Gdybym odzyskał każdy dług zlecony mi do windykacji to chyba byłbym najbogatszym człowiekiem w Polsce.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/01/2013

kategoria: dłużnicy

Komentarze do 'Dłużnik już nie prowadzi firmy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik już nie prowadzi firmy'.

 1. Witam chcialem zapytac jakby wygladala u was moja sprawa, juz probowalem w niejednej firmie windykacyjnej a moj dluznik dalej smieje mi sie w twarz. Pracowalem na budowie na jego zlecenie placil kilka faktur a z ostatniej na 19 tys niue zaplacil okolo 7 tys i przez 2 lata jej nie placi nie odbiera tel a innej windykacji po prostu sie przyznal ale oni nic nie mogli zrobic, chce tez naliczyc procenty za zwloke, jedynym papierem na umowe z nim jest moja faktura ktora odebral i zaplacony jest podatek za nia, prosze o odp.

  ya

  3 Cze 14 20:42

 2. Mam najpierw takie pytania:

  – gdzie ma siedzibę ten dłużnik?

  – czyli ta faktura jest częściowo zapłacona (tak wynika z maila od Pana); czy spłacił część przelewem podając nr faktury w przelewie?

  – już minęły 2 lata od terminu zapłaty widniejącego na fakturze?

  admin

  3 Cze 14 20:52

Skomentuj