Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

A ja zarobiłem na Amber Gold

komentarze 3

Media huczą o Amber Gold Sp. z o.o i prezesie tej spółki w związku z problemami rzeszy klientów z odzyskaniem pieniędzy – depozytów. Mnie w tym wszystkim irytuje tylko to, że osoba mająca sądowy zakaz pełnienia funkcji członka zarządu, funkcję tę pełniła. Jak się bowiem okazało, osoby zostające członkami zarządu (w tym prezesami) nie są sprawdzane przez sądy co do tego, czy aby nie orzeczono wobec nich wspomnianego zakazu. Na kim więc spoczywa obowiązek sprawdzenia tego? Ano, na władzach spółki. Załóżmy więc, że sąd orzekł w stosunku do mnie zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pełnienia funkcji członka zarządu. A ja zakładam spółkę z o.o. w której będę jedynym wspólnikiem i jedynym członkiem zarządu – prezesem. Obowiązek sprawdzenia, czy mam wspomniany zakaz, spoczywa … na mnie! Tak,  to ja mam siebie sprawdzić…

Do rzeczy jednak. Chciałem tylko podać, że na razie zarobiłem na Amber Gold brutto  1.845,00 zł. bo przyjąłem do windykacji pięć spraw od osób mających w tej firmie depozyty. 🙂 Są to opłaty wstępne jakie mi zapłacili. Zobaczymy jak będzie ze skutecznością windykacji, czy zgarnę prowizję od odzyskanych pieniędzy. Sugerowałem klientom, by jeszcze wstrzymali się, bo spółka Amber Gold zapewnia(ła), że wszystkich spłaci, ale niektórzy z klientów już nie chcieli czekać.

A tak poza tym, to zastanawiam się nad tym, jak bardzo wzrośnie po tej historii popyt na bankowe konta oszczędnościowe oraz na bankowe lokaty terminowe, nawet wśród osób które nie były klientami Amber Gold.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4]

12/08/2012

kategoria spółka z o.o.

Komentarze do 'A ja zarobiłem na Amber Gold'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'A ja zarobiłem na Amber Gold'.

 1. W ostatnim akapicie powinno być „popyt” a nie „pobyt” 😉 Może wzrosnąć może nie wzrosnąć – ludzie lubią wsadzać wszystkich do jednego worka. Podejrzewam, że wiele osób, które przejechało się na AG, w ogóle zrazi się do wszystkich instytucji finansowych i będzie trzymać pieniądze w przysłowiowej w skarpecie.

  Dziennikarz

  12 Sie 12 13:33

 2. Dziękuję, już poprawiłem. Myślę, że wzrośnie, bo bankowe depozyty są (do pewnego pułapu?) gwarantowane, o tym zapewne ludzie wiedzą.

  admin

  12 Sie 12 15:05

 3. „A ja zarobiłem na Amber Gold”.
  No to jest was dwoch.

  Wujek Dobra Rada

  14 Sie 12 02:33

Skomentuj