Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik – Pszczyna

komentarzy 7

W Pszczynie mamy czterech komorników, ja ze swej strony polecam komornika: Tomasz Gleń. Co do pozostałych, to powiedzmy, że jeszcze nie mam ugruntowanej opinii.

Tak na marginesie, akurat od jednego z nich (Wiktor Różycki) otrzymałem pismo – WEZWANIE WIERZYCIELA (przed umorzeniem postępowania egzekucyjnego), więc przepisuję obszerny fragment, poglądowo. Tak często bywa niestety w postępowaniu egzekucyjnym i nie ma co winić komornika:

W toku postępowania egzekucyjnego ustalono, że dłużnik mieszka obecnie w Bielsku-Białej przy ul. … Dłużnik pracuje obecnie na stałe w firmie … – dłużnik jednak posiada zadłużenie alimentacyjne w kwocie ok. 14 tys. zł. korzystające na mocy art. 1025 kpc z pierwszeństwa w zaspokojeniu. Dłużnik w miejscu wskazanym przez wierzyciela nie pozostawił żadnych ruchomości. Zajęcie dłużnikowi rachunku bankowego w ING Banku Śląskim nie przyniosło rezultatu; rachunek prowadzony dla dłużnika został zamknięty. Zajęcie dłużnikowi wierzytelności w firmie … S.C. okazało się bezskuteczne; dłużnik nie jest współpracownikiem w/w podmiotu. Dokonane w toku postępowania zapytania (w ramach poszukiwania majątku) o dłużnika do właściwych urzędów (Urząd Skarbowy, ZUS, Ewidencja Gruntów, CEPiK) nie ujawniły informacji istotnych dla sprawy. Ustalono jedynie, że iż dłużnik jest właścicielem pojazdu Volksvagen Golf rocznik 1993 oraz Volkswagen Transporter 1991 r. których nie odnaleziono w toku dokonywania czynności terenowych. Podczas prowadzonego postępowania egzekucyjnego nie ustalono żadnych innych wierzytelności ani też praw majątkowych należnych dłużnikowi. Wobec powyższych okoliczności, w chwili obecnej postępowanie egzekucyjne przeciwko w/w dłużnikowi jest bezskuteczne.

No, ale wskazał aktualny adres dłużnika, trzeba będzie go odwiedzić. W piśmie nie ma info o sprawdzeniu w centralnej bazie ksiąg wieczystych, więc po otrzymaniu tytułu wykonawczego zlecę sprawdzenie innemu komornikowi. Co do samochodów, to szkoda zachodu, zważywszy roczniki to graty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 3]

14/06/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Komornik – Pszczyna'

Subscribe to comments with RSS

 1. Aha, oto namiary na wszystkich komorników sądowych przy Sądzie Rejonowym w Pszczynie:

  Komornik Sądowy – Ireneusz Pryłowski:
  (032) 210-04-33
  43-200 Pszczyna, ul. Batorego 27

  Komornik Sądowy – Andrzej Rojkowski:
  (032) 210-10-55
  43-200 Pszczyna, ul. Zdrojowa 2

  Komornik Sądowy – Tomasz Gleń:
  (032) 447-18-05
  43-200 Pszczyna, ul. Zdrojowa 65

  Komornik Sądowy – Wiktor Różycki:
  (032) 210-47-52, 212-85-98
  43-200 Pszczyna, ul. Zdrojowa 2

  admin

  14 Cze 12 12:22

 2. Wracam do sprawy,kiedy trzeba ustalić adres dłużnika poprzez MSW,mając do dyspozycji tylko NIP.Tak było do tej pory,ale teraz jest inaczej.NIP dotyczy tylko dla osób prowadzących dział.gosp.Jeśli likwiduję dział.gosp. tracę NIP dotychczasowy.Jaki identyfikator podać do MSW,jeśli nie mam PESEL,a NIP nieważny,bo ten ktoś zlikwidował działalność.

  Jacek

  15 Cze 12 06:46

 3. Nie wiem, jak to jest w praktyce. Może jednak w MSWiA dalej w zbiorze PESEL jst jego NIP chociaż zakończył prowadzenie działalności?

  admin

  15 Cze 12 10:41

 4. Ja miałem sprawę u Komornika Pryłowskiego. W piśmie otrzymałem informację, że odwiedził dłużnika w Rybniku, Bytomiu, Katowicach i Częstochowie (szok!!!). Do tego poinformował mnie o punktach handlowych (już zamkniętych) dłużnika w Krakowie i Wrocławiu.

  Pełne rozpoznanie 🙂

  W innym wypadku rozpoczął egzekucję po innym komorniku, który nawet nie sprawdził co dłużnik robi ( a okazało się, że jest chirugiem).

  Z pełną odpowiedzialnością polecam.
  Tomek, Gliwice

  windykator

  8 Gru 12 11:23

 5. Podobnie sprawa się miała u mnie – komornik Pryłowski znalazł majątek mojego dłużnika za Wrocławiem (!) i skutecznie rozpoczął egzekucję. Gdyby ktoś potrzebował to również szczerze polecam – http://www.komornik-pszczyna.com.pl

  Andrzej M./ Tychy

  Andrzej

  22 Sty 16 11:04

 6. witam, z doświadczenia także polecam Pryłowskiego a sprawdziłam ich wszystkich, a ten najlepszy i najskuteczniejszy zdecydowanie

  Dorta, Krk

  Dorota z Krakowa

  11 Sty 17 01:31

 7. Zdecydowanie polecam komornika Pryłowskiego z Pszczyny, jest niesamowicie skuteczny i dociekliwy, podejmuje działania których innym komornikom nawet nie chce się robić lub nie mają dostatecznej wiedzy.

  Ewa

  5 Paź 17 16:09

Skomentuj