Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik trąbi na wierzyciela egzekwującego

komentarze 2

Taki mail: Komornik od prawie roku prowadzi dla mnie egzekucje należności której wartość z odsetkami i innymi kosztami przekroczyła już 35000 złotych. Egzekucja do tej pory nic nie dała mimo następujących faktów:

– dłużnik prowadzi firmę, ale konta które zajął komornik nie wykazują dodatniego salda.

– dłużnik ma 3letnią Toyote Corollę ale komornik nie może ustalić miejsca postoju pojazdu wobec czego nie może zająć samochodu a dłużnik już parę razy mijał mnie na mieście samochodem i trąbił na mnie śmiejąc się.

– dłużnik ma gdzieś na mazurach domek ale nie wiadomo dokładnie gdzie, nie znam nazwy miejscowości ale na pewno ma.

Czy Wasza firma może przyjąć moją sprawę i na jakich zasadach? Sprawa dotyczy Dąbrowy Górniczej gdzie i ja mieszkam. A jeszcze takie pytanie: czy pod taką wierzytelność jako zabezpieczenie mogę gdzieś otrzymać pożyczkę, nie orientujecie się?

Próby skutecznego zajęcia firmowego konta bankowego poprzez sprawdzanie w ZUS i US stosunkowo rzadko przynoszą efekty bo dłużnik ma już nowe konto firmowe. Powszechnie reklamowane oferty atrakcyjnych kont firmowych są często poza zainteresowaniem dłużników bo takie konta, w znanych bankach, to większe ryzyko ich zajęcia przez komornika. Aktualne konto firmowe przedsiębiorcy namierzamy zwykle prowokacją, prosząc zaprzyjaźnioną firmę o zgłoszenie się do dłużnika jako klient zainteresowany jego towarem / usługami.

Co do ustalenia miejsca postoju pojazdu, to trzeba by rankiem warować w ukryciu przed domem dłużnika i śledzić go, czasem trzeba to robić przy użyciu co najmniej dwóch osób / samochodów jako „ogon”, bo tacy dłużnicy bywają czujni.

Znajdź komornika który ma dostęp do centralnej ewidencji ksiąg wieczystych (na przykład „za miedzą” bo w Sosnowcu komornik Magdalena Mścichowska ma) to ustali czy i gdzie dłużnik ma nieruchomość w skali całej Polski, no chyba że jeszcze nie została zakończona migracja papierowych ksiąg wieczystych do formy elektronicznej.Samodzielnie też działaj, ot między innymi wpisz dłużnika do odpowiedniego rejestru.

Co do pożyczki, to z pewnością ani w banku ani nawet w pozabankowej firmie pożyczkowej nie przyjmą takiego „zabezpieczenia”. Są jednak dostępne w Dąbrowie Górniczej szybkie pozabankowe pożyczki bez zabezpieczeń. Sa bardziej dostępne niż bankowe ale też i wyższe RRSO je cechuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/06/2012

Komentarze do 'Dłużnik trąbi na wierzyciela egzekwującego'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik trąbi na wierzyciela egzekwującego'.

  1. Są jeszcze komornicy bez dostępu do centralnej ewidencji ksiąg wieczystych?

    dino

    13 Cze 12 23:46

  2. Myślę że jest takich sporo, chyba że jakieś odgórne zarządzenie wydano, że każdy ma mieć (załatwić sobie) dostęp. Jeszcze kilka miesięcy temu w niektórych kancelariach nie wiedzili, co to jest…

    admin

    14 Cze 12 06:25

Skomentuj