Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”

komentarzy 8

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”. No, przecież dłużnik otrzymuje od komornika pismo, w którym jest zawarta informacja na rzecz którego wierzyciela prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. W piśmie tym nie jest napisane za co konkretnie, czyli na przykład za którą niezapłaconą fakturę (i czy za mięso, czy za napoje) albo za który kredyt w danym banku ale jest opisany tytuł wykonawczy. Jeżeli dalej nie kojarzysz za co, to skontaktuj się z wierzycielem którego dane widnieją na piśmie, to pewnie Ci powie o ile w ogóle będzie chciał z Tobą rozmawiać. Komornik Ci nie powie, bo nie wie, on otrzymuje do egzekucji tytuł wykonawczy w którym sąd nie napisał, nie przepisał z faktury w pozwie czy to za ziemniaki, czy może za papierosy.

19/02/2012

kategoria: komornik

Komentarze do '„zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”'.

 1. No a co w przypadku gdy właściciel jest za granicą, a komornik zastaje na mieszkaniu lokatora, przeciez nie da mu pisma.

  bibi

  12 Wrz 12 11:07

 2. jak chodzi o zajęcie konta, to myślę że można zadzwonić / napisać do banku i zapytać, który komornik dokonał zajęcia. Następnie do komornika i pytasz, kto jest wierzycielem. Jeżeli nie kojarzysz dalej, za co, to dzwonisz do wierzyciela i pytasz, innej możliwości nie widzę.

  admin

  12 Wrz 12 11:44

 3. „No, przecież dłużnik otrzymuje od komornika pismo, w którym jest zawarta informacja na rzecz którego wierzyciela prowadzone jest postępowanie egzekucyjne.”

  No, niekoniecznie – nie otrzymuje, jeśli komornik nie ma danych adresowych dłużnika.

  pfff

  25 Sie 16 13:07

 4. W takim wypadku sprawdza na zajęciu np.. konta bankowego albo wynagrodzenia (w księgowości w zakładzie pracy), który komornik dokonał zajęcia i sygnatura sprawy. Szuka w internecie telefony i dzwoni do komornika.

  admin

  25 Sie 16 13:11

 5. witam nie odebrałam pisma i niewien jaki komornik zajoł mi wynagrodzenie jak to mogę sprawdzić

  ola

  3 Lut 17 10:50

 6. W zakładzie pracy zapytać. Tam na pewno mają zajęcie od komornika.

  admin

  3 Lut 17 11:47

 7. Witam.
  Mi dzis komornik wsiadl na konto, zajal prawie 1900 zl tyle ze ja nie mam pojecia o co chodzi
  nigdy nie mialam sprawy w sadzie, nikomu nic nie wisze, nie dostalam zadnego powiadomienia od komornika.
  niestety na numer telefonu komornika nikt nie odpowiada 🙁

  gosia

  3 Mar 17 19:32

 8. W ciągu kilku dni powinnaś otrzymać powiadomienie od komornika a jak nie otrzymasz, to napisz do niego zapytanie poleconym.

  admin

  3 Mar 17 20:09

Skomentuj