Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

“zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”

14 komentarzy

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – “zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”. No, przecież dłużnik otrzymuje od komornika pismo, w którym jest zawarta informacja na rzecz którego wierzyciela prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. W piśmie tym nie jest napisane za co konkretnie, czyli na przykład za którą niezapłaconą fakturę (i czy za mięso, czy za napoje) albo za który kredyt w danym banku ale jest opisany tytuł wykonawczy. Jeżeli dalej nie kojarzysz za co, to skontaktuj się z wierzycielem którego dane widnieją na piśmie, to pewnie Ci powie o ile w ogóle będzie chciał z Tobą rozmawiać. Komornik Ci nie powie, bo nie wie, on otrzymuje do egzekucji tytuł wykonawczy w którym sąd nie napisał, nie przepisał z faktury w pozwie czy to za ziemniaki, czy może za papierosy. Możesz też zatelefonować do sądu który wydal tytuł wykonawczy, podać sygn. akt i zapytać, co to za roszczenie.

A jak mieć swobodę korzystania z konta bankowego pomimo zajęcia? Ano otworzyć nowe konto w innym banku; jest mało prawdopodobne że komornik ponownie dokona zapytań w OGNIVO. W praktyce może kilku na stu komorników ponawia zapytania może po pół roku, po roku. Dobre konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj – otwórz konto przez internet.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

19 lutego, 2012

Komentarze do '“zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '“zajęcie egzekucyjne jak sprawdzić za co”'.

 1. No a co w przypadku gdy właściciel jest za granicą, a komornik zastaje na mieszkaniu lokatora, przeciez nie da mu pisma.

  bibi

  12 Wrz 12 o 11:07

 2. jak chodzi o zajęcie konta, to myślę że można zadzwonić / napisać do banku i zapytać, który komornik dokonał zajęcia. Następnie do komornika i pytasz, kto jest wierzycielem. Jeżeli nie kojarzysz dalej, za co, to dzwonisz do wierzyciela i pytasz, innej możliwości nie widzę.

  admin

  12 Wrz 12 o 11:44

 3. “No, przecież dłużnik otrzymuje od komornika pismo, w którym jest zawarta informacja na rzecz którego wierzyciela prowadzone jest postępowanie egzekucyjne.”

  No, niekoniecznie – nie otrzymuje, jeśli komornik nie ma danych adresowych dłużnika.

  pfff

  25 Sie 16 o 13:07

 4. W takim wypadku sprawdza na zajęciu np.. konta bankowego albo wynagrodzenia (w księgowości w zakładzie pracy), który komornik dokonał zajęcia i sygnatura sprawy. Szuka w internecie telefony i dzwoni do komornika.

  admin

  25 Sie 16 o 13:11

 5. witam nie odebrałam pisma i niewien jaki komornik zajoł mi wynagrodzenie jak to mogę sprawdzić

  ola

  3 Lut 17 o 10:50

 6. W zakładzie pracy zapytać. Tam na pewno mają zajęcie od komornika.

  admin

  3 Lut 17 o 11:47

 7. Witam.
  Mi dzis komornik wsiadl na konto, zajal prawie 1900 zl tyle ze ja nie mam pojecia o co chodzi
  nigdy nie mialam sprawy w sadzie, nikomu nic nie wisze, nie dostalam zadnego powiadomienia od komornika.
  niestety na numer telefonu komornika nikt nie odpowiada 🙁

  gosia

  3 Mar 17 o 19:32

 8. W ciągu kilku dni powinnaś otrzymać powiadomienie od komornika a jak nie otrzymasz, to napisz do niego zapytanie poleconym.

  admin

  3 Mar 17 o 20:09

 9. Witam,
  W dniu wczorajszym dowiedziałam się że komornik zabrał mi połowę wypłaty a ja nawet nie dostałam żadnego pisma o wczęciu egzekucji.
  Zadzwoniłam do komornika i dowiedziałam się ze chodzi o pozyczkę którą spłaciłam parę lat temu.
  Nie dostawałam zadnych monitów zadnych upomnień z banku.
  Oczywiście pojechałam do banku.
  Bank twierdzi ze wysyłali do mnie pisma ale na stary adres zamieszkania ( gdzie tam już nikt nie mieszka i nawet nie ma tego budynku).
  Wiem że kredyt był spłacony.
  Co robic w takiej sytuacji?

  załamana

  11 Cze 17 o 00:15

 10. Proszę zapoznać się z tym wpisem i komentarzami: https://pamietnikwindykatora.pl/2015/09/29/znajdz-do-e-sadu-bogatszego-blizniaka-w-ceidg-nawet-w-innym-miescie/ Co prawda chodzi o inną sprawę, ale tryb postępowania będzie taki sam. Oczywiście w Twojej sprawie będziesz musiała wykazać, że spłaciłaś pożyczkę.

  admin

  11 Cze 17 o 09:42

 11. Mam problem musze jak najszybszej wyjść z Bik proszę pobrać z mojego konta te pieniążki i wpisać mnie z biku

  Ilona Wnetrzak

  5 Wrz 17 o 08:31

 12. Mam na koncie a oni nie pobierają zebym w koncu nie byla w biku

  Ilona

  5 Wrz 17 o 08:33

 13. Ja nie dostałam żadnego pisma. Nie brałam żadnych pożyczek A w piątek 24 .05 2019 r. Dostałam z banku SMS że mam zablokowane konto sprawdzam A tam nie mam żadnych pieniędzy nawet na chleb mi nie zostawił ani grosza mógł coś takiego zrobić

  Anonim

  27 Maj 19 o 08:11

 14. No to zaczekaj na pismo od komornika, powinno nadejść lada dzień.

  admin

  27 Maj 19 o 14:21

Skomentuj