Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„które konto bankowe wybrać”

1 komentarz

Ktoś spytał w wyszukiwarce – „które konto bankowe wybrać„. Moim skromnym zdaniem, wszystkie te oferty kont osobistych są na zbliżonym poziomie, powiedzmy, atrakcyjności (dobre oferty są tutaj). Każde ma plusy i minusy i rozchodzi się o to, aby ewentualnie wybrać takie konto, którego minusy jak najmniej Cię dotyczą zważywszy to, do czego przede wszystkim jest Ci to konto potrzebne. Ja mam konta w mBanku od lat i jestem zadowolony, może są na dzień dzisiejszy lepsze oferty ale nie chciałoby mi się zmieniać (nie mam czasu na to) zwłaszcza jak chodzi o konta firmowe. Znam takich, co mają kilka kont, przede wszystkim tych, co komornik depcze im po piętach.

Styczeń 31st, 2012 at 8:35 pm

kategoria: depozyty bankowe

1 komentarz do '„które konto bankowe wybrać”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„które konto bankowe wybrać”'.

  1. Kolega żyjący z uczestnictwa w finansowych programach partnerskich dla webmasterów ma strony internetowe (blogi) o różnorakiej tematyce: kredyty, ubezpieczenia, leasing no i konta bankowe oraz lokaty terminowe. Zwierzył mi się z tego, że nie ma pojęcia, dlaczego najwięcej zarabia na promocji właśnie kont bankowych a w szczególności kont firmowych a nie kont osobistych. Przecież osób fizycznych nieprowadzących firmy jest znacznie więcej, wielokrotnie więcej niż przedsiębiorców. Pomimo tego, sprzedaje na swej stronie o wiele więcej kont firmowych niż osobistych.
    Odpowiedź na to pytanie jest prosta i oczywista. Wiele firm w ciągu swego żywota wielokrotnie zmienia konto firmowe w sytuacji gdy komornik prowadzi przeciwko takiej firmie (przeciwko jej właścicielowi) egzekucję komorniczą. Szczególnie kiedy na zlecenie prowadzona jest windykacja przez staranną firmę windykacyjną, to ta dokłada starań, aby podsyłać komornikowi aktualne konta bankowe dłużnika. Niestety, w praktyce często dłużnik ma czas na przelanie pieniędzy na nowe konto zanim zajmie je komornik. I tak też, egzekucje komornicze napędzają bankom klientów i sprzedaż a przede wszystkim jednak takim webmasterom jak ten mój kolega.

    Zwinek

    8 Lis 14 at 06:33

Skomentuj