Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak wybrać konto bankowe?

Brak komentarzy

Wybór konta bankowego nie jest łatwą decyzją (dobre oferty proponujemy tutaj). W grę wchodzą w końcu nasze oszczędności, a wraz z nimi nasze zabezpieczenie na przyszłość. Co warto brać pod uwagę wybierając bank, w którym ulokujemy nasze oszczędności?

Przede wszystkim powinniśmy się upewnić czy rzeczywiście mamy do czynienia z bankiem. To, co jest oczywiste w przypadku popularnych instytucji finansowych, zawsze należy uważnie sprawdzić, jeśli decydujemy się na mniej znaną firmę. Może się okazać, że mamy do czynienia z firmą krzakiem, która wyłudza pieniądze od klientów. W tym celu warto odwiedzić stronę Komisji Nadzoru Finansowego i sprawdzić czy dana firma figuruje na liście nierzetelnych instytucji.

Przeczytaj też: Rachunek bankowy wspólny łączny

Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy mieć na uwadze, jest rentowność konta. Należy przy tym pamiętać, żeby zawsze porównywać odsetki naliczane w skali roku i uważnie czytać komentarze napisane “drobnym druczkiem”. Najczęściej konta oszczędnościowe charakteryzują się wyższymi zyskami, ale nie możemy zapominać, że zazwyczaj wiąże się to z mniejszą płynnością konta. Oznacza to, że możliwość podjęcia pieniędzy może być obwarowana obostrzeniami.

Przeczytaj też: Konto osobiste jako firmowe

Na koniec, pamiętajmy również o własnej wygodzie. Dobry bank powinien oferować nam dużą liczbę bankomatów, w których możemy podjąć gotówkę bez prowizji i opłat. Warto też mieć placówkę banku niedaleko domu lub miejsca pracy, aby w razie czego bez niedogodności skomentować z pracownikami banku ewentualne problemy. Jeśli zaś na co dzień korzystamy z sieci, warto zwrócić uwagę na to, jakie usługi i produkty oferuje bank przez Internet.

Przeczytaj też: Konto bankowe z dopuszczalnym saldem debetowym

15 września, 2014

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj