Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak oszukać komornika”

komentarzy 39

Znowu ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak oszukać komornika”. Człowieku! Nie oszukuj komornika, bo jak ten nie odzyska długu dla wierzyciela egzekwującego, to wierzyciel może być bardzo niezadowolony i dotrze do jakiejś firmy windykacyjnej która odzyskuje długi inaczej… Połamią Ci ręce i nogi jak nie oddasz kasy i nie będziesz mógł sobie wybaczyć tego, że oszukałeś komornika i wierzyciela egzekwującego. O ile w ogóle będziesz żył jeszcze…

Jeżeli wydaje Ci się, że Twój wierzyciel to „ciota” która na pewno nie ma znajomości w półświatku i nie zatrudni bandytów do egzekucji długu, bo każde życie i zdrowie ludzkie (nawet takiego ścierwa, jak Ty) jest dla niej święte, to też uważaj, bo możesz się przeliczyć. Po prostu skorzysta z oferty jakiejś firmy skupującej długi, reprezentowanej przez jakiegoś miłego, niepozornego pana i ani jej w głowie nie postanie, że sprzedaje dług bandytom.

Nie chcę nikogo bezpodstawnie straszyć i taki scenariusz wcale nie musi się ziścić, ale jak lubisz oszukiwać i nie płacić swych długów, to licz się i z taką ewentualnością.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.3]

19/12/2011

kategoria komornik

Komentarze do '„jak oszukać komornika”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Zupełnie nie widzę powodu, aby firma, która zajmuje się wymuszaniem pieniędzy, dbała o coś takiego jak „podkładka” w postaci tytułu wykonawczego. To zupełnie bezsensowne.

  Lech | blog o wekslach

  19 Gru 11 21:14

 2. Nie jestem pewien czy Cię rozumiem (to co napisałeś) lub czy Ty rozumiesz mnie. Chodzi mi o to, że po bezskutecznej egzekucji komorniczej, wierzyciele są bardziej skłonni zlecić egzekucję długu bandytom lub sprzedać dług. Wcześniej zaś liczą na sąd i komornika i jeszcze nie chcą uciekać się do takich rozwiązań, zazwyczaj.

  admin

  19 Gru 11 22:00

 3. Postaram się zatem napisać jaśniej:

  „Połamią Ci ręce i nogi jak nie oddasz kasy” – robienie czegoś takiego wobec dłużnika jest karalne. Wobec niedłużnika – też.

  Jeśli już ktoś zatem chciałby bawić się w wymuszanie pieniędzy pod groźbą łamania rąk i nóg, to do tego procederu nie potrzebuje kupować od uczciwych obywateli tytułów wykonawczych.

  Ba, pierwotny wierzyciel jest mu nawet do tego zbędny, jako dodatkowy świadek w sprawie na jego niekorzyść.

  Trochę to śmieszne. „Gangster” kupuje wierzytelność, podpisuje się notarialnie, grzecznie składa wniosek o nową klauzulę, a jak już całą procedurę przejdzie, to budzi się w nim zew natury i łamie, łamie, łamie 😉

  Lech | blog o wekslach

  19 Gru 11 23:24

 4. Nie wnikam zbytnio w psychologiczne czy socjologiczne aspekty tego zjawiska, natomiast odzyskiwanie długów przemocą istnieje. Wymuszenia rozbójnicze też istnieją, oczywiście.

  Być może wymuszanie zwrotu długów daje większą pewność siebie bandytom, nie wiem. Może przestępstw związanych z wymuszeniem zwrotu wierzytelności jest więcej niż wymuszeń rozbójniczych, kiedy to bandyta nie jest wierzycielem i nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, aby żądać pieniędzy od ofiary. Nie wiem. Wiem natomiast że dłużnik ma większe „szanse” oberwać niż obywatel który nikomu nie jest winien żadnych pieniędzy.

  Gangster kupując dług, zapewne od razu jest gotów na wszystko aby dług odzyskać i nie budzi się w nim żaden zew. Nie musi też składać wniosku o klauzulę na siebie, bo do komornika nie będzie uderzał w sprawie odzyskania długu.

  admin

  20 Gru 11 06:21

 5. Zgroza!Was wszystkich powinno się wystrzelać-BANKOWCÓW,KOMORNIKÓW,WINDYKATORÓW I DŁUŻNIKÓW!Robicie z tego kraju jeszcze większe szambo!Powinno sie rozwiązać banki z urzędu!Nie ma klientów,nie ma zobowiązania,nie ma dłużników a Wy pasożyty idziecie na bezrobotne :)Tym „fachem parają” sie życiowi nieudacznicy,którzy chcąc podbudować swojego ego niszczą innych.Zabawne jest to,że potraficie się „zająć” nierzetelnym klientem banku a alimenciarzami już niekoniecznie!Po za tym-KREDYTY SĄ UBEZPIECZANE z tego co wiem-więc o co ten lament?

  Urszula

  31 Gru 11 00:29

 6. A co, wisisz komuś kasę i jakiś windykator „niszczy” Ci życie? I BARDZO DOBRZE!!! Przez osoby, które nie płacą ja, uczciwy człowiek, muszę się szlajać po sądach i myśleć jak tu odzyskać uczciwie zarobione pieniądze. O mnie to już nie pomyślisz co? Może muszę opłacić hipotekę, bo mnie bank wyrzuci? Albo leki? Ale to oczywiście ja niszczę Tobie życie dochodząc własnych pieniędzy. Idź się lecz.

  Rafał

  31 Gru 11 15:53

 7. jakie sciemy jakie bajki buuuuuuahahahahaha powalil mnie ten tekst na kolana

  jyhgd

  22 Sie 12 14:35

 8. to świadczy tylko o firmie, że wypisuje takie głupoty i próbuje straszyć kolejna nieudolna próba wymuszenia pieniędzy. a co do dłużników to było nie brać a teraz nie płakać… kij ma zawsze 2 końce. pomijając tą żałosną i nieudolną próbę zastraszenia to Ci ludzie walczą o własne pieniądze i to jest racja… Długi się oddaje jak się nie ma to trzeba próbować się dogadać. Co do autora wpisu to ja też wpisałem jak oszukać komornika a nie mam komornika i pisanie że kolejny idota czy inny wpisał takie hasło jest uproszczeniem skryptu poznawczego i podstawowym błędem atrybucji… pzdr

  perr

  14 Wrz 12 11:59

 9. To jest blog a nie strona firmowa i zapewne nasi dłużnicy tu nie zaglądają. Nie podajemy adresu tego bloga w pismach firmowych ani jako odnośnika na firmowej www. Twierdzenie więc, że zastraszamy i wymuszamy pisząc o tym że ktoś bezprawnie windykuje jest uproszczeniem skryptu poznawczego i podstawowym błędem atrybucji. A hasło tytułowe z pewnością w większości przypadków wpisują właśnie tacy którzy chcą komornika oszukać.

  admin

  14 Wrz 12 12:13

 10. > jest uproszczeniem skryptu poznawczego i
  > podstawowym błędem atrybucji

  Cóż za wykwintne słownictwo 😉

  Lech

  14 Wrz 12 12:20

 11. Komornika nie należy oszukiwać ale nie należy też mu pozwalać na zniszczenie Twojego majątku, który był zabezpieczeniem zobowiązania. Po to stawiasz zabezpieczenie, żeby w razie niepowodzenia biznesowego, wierzyciele mieli z czego się zaspokoić. Takie stanowisko, żeby dłużnia je..ć nie jest wąłściwe, bo najwięcej zobowiązań zostaje spłaconych właśnie w uczciwej egzekucji lub przy wspołdziałniu wierzyciela i dłużnika. Zresztą takie zachowanie nakazuje art. 354 Kc a szczególnie jego paragraf 2. Niestety, praktyka jest zła i zarowno wierzyciel jak i komornik widzą w dłużniku demona zła. A takie wlaśnie wpisy jak „oszukać komornika” nie służą dobrze własciwie prowadzonym egzekucjom.
  Zobowiązanie bez zabezpieczenia to ryzyko dla wierzyciela i powinien on najpierw się zastanowić a potem narzekać. Ktoś, kto bierze forsę nie dając chociaż „fantów” źle rokuje od samego początku.
  Pozdrowienia.

  Michał

  15 Wrz 12 10:53

 12. Oszukiwanie oszukiwaniem – ale komornicy bardzo cżęsto pozwalają sobie na zbyt wiele – sami ostro naginając to prawo. Nie dziwie się więc że i ludzie kombinują jak to prawo obejść.

  Jaro

  15 Wrz 12 12:37

 13. Prosty i prymitywny sposób na zwrócenie uwagi i pozyskanie klientów.
  Jak ktoś ma „wiedzę operacyjną” i ją sprzedaje w internecie, to cel wydaje się oczywisty. Ani to śmieszne ani straszne.
  A długi rzeczywiście – lepiej spłacać, bo różnie to w życiu bywa. Nie każdy jest tak tolerancyjny jak „grabowski-inkaso”, niektórzy mogą nie być tacy mili 🙂

  Piotr Matuszaak

  15 Wrz 12 20:43

 14. A może mamy nadmiar klientów.

  admin

  15 Wrz 12 20:59

 15. Nie wątpię, że klienci walą do was „drzwiami i oknami”, ale na efektywność podejmowanych działań to chyba nie ma wpływu? 🙂 No raczej na pewno nie… 🙂 Gdybym miał 30 lat i wierzył w opowiadania science-fiction, to pewnie z otwartymi ustami połykałbym takie historyjki. Jednak jest inaczej. Samych sukcesów życzę – jakąkolwiek definicję „sukcesu” macie.

  Piotr Matuszak

  16 Wrz 12 23:24

 16. Mnie chodzi o to, że ten wpis nie jest próbą pozyskania klientów. Nie ma w nim nic co można by uznać za próbę pozyskania klientów. Jest adresowany do dłużników. Gdybym napisał że to my w razie potrzeby stosujemy brutalne metody, to co innego, ale tak nie napisałem.

  admin

  17 Wrz 12 05:31

 17. Za to CD PROFIT stosuje takie rozwiązania, które mają gwarantować jak najwyższy stopień skuteczności i spływ należności od dłużnika.

  Pozdrawiam

  PM

  Piotr Matuszak

  17 Wrz 12 11:23

 18. ale glupoty , niech tylko jakis baran z windykacji sie teraz wychyli to sam dostanie palą i 10 letni wyrok jak tylko do mnie zapuka, te pustaki nie znaja prawa i nikt juz ich sie nie boi a bandyci nie lapia sie za dlugi bo wiedza ze to nie ich sprawa a i tak na odzyskanie dlugu marne szanse w tych czasach , pozdrawiam wszystkich balwanow z windykacji mozwe mi sie kiedys zachce wam oddac pieniadze jak jeszcze pare miejsc na swiecie sobie odwiedze ha ha ha

  Bosa

  19 Lis 12 16:04

 19. Nie sposób się z panem nie zgodzić. Niestety upraszczanie i heurystyki dotycząc każdego z nas. Nigdzie też nie użyłem słowa „bezpodstawny” Jednak jak najbardziej rozumiem charakter takiego zabiegu 🙂 co do samych komentarzy ludzie nie rozumieją tego że komornik nie przychodzi im czegoś zabrać, ukraść czy nie wiem co? komornik przychodzi odebrać to co się prawnie wierzycielowi należy. i tyle kolejny raz mówię BYŁO NIE POZYCZAĆ, tak to jest jak się mało zarabia a żyje jak hrabia. oczywiście tyczy się to ludzi którzy pożyczają pieniądze na wycieczki zagraniczne czy sprzęt rtv naprawdę trzeba być głupim żeby brać kasę na takie rzeczy.

  perr

  2 Sty 13 14:17

 20. Twierdzenie więc, że zastraszamy i wymuszamy pisząc o tym że ktoś bezprawnie windykuje jest uproszczeniem skryptu poznawczego i podstawowym błędem atrybucji.

  uproszczeniem skryptu tak natomiast podstawowym błędem atrybucji już nie 🙂 Ale i tak dobra riposta.

  perr

  2 Sty 13 14:22

 21. ale bzdury…windykator nie moze uzyc przemocy,a jesli ktorys tak by zrobil to go zarzne jak kure a jego jaja wysle rodzinie.Pozdrawiam

  zygfryd

  7 Sty 13 13:37

 22. Generalnie nie wolno popełniać przestępstw i w tym także przemocy, a jednak bywają popełniane.

  admin

  7 Sty 13 15:52

 23. Mam 200.000zł nie spłaconych kredytów gotówkowych i was wszystkich w dupie barany. Mam chatę za 500.000 zł pod poznaniem i samochód za 150.000zł, wszystko na żonę. Całujcie mnie w dupę.

  w0jtal

  13 Lut 13 01:18

 24. Ciekawe kiedy cię kantem puści.

  admin

  13 Lut 13 08:25

 25. opowiesci z narni

  Anonim

  19 Lut 13 23:27

 26. hahahaha dawno nie czytałem takiej komedii. Chłopie weź koło i walnij się w czoło 🙂 Pamiętaj że po drugiej stronie też jest zdesperowany człowiek bez pieniędzy – a przemoc rodzi przemoc. Myślisz że windykator jest taki anonimowy??? uwielbiam wizyty takich ścierw jak Ty bo uwielbiam patrzyć na te prostackie zagrywki pseudo psychologiczne hahahaha PRAWDA JEST TAKA ŻE TY I CAŁA TA BANDA WINDYKATORKÓW MOŻE POCAŁOWAĆ DŁUŻNIKA W D…. Pozdrawiam Cię serdecznie

  DAMIAN

  2 maja 14 19:51

 27. Ciekawa strona aczkolwiek założenie błędne, że wchodzą tu barany wpisujące podane hasło w wyszukiwarce (na marginesie tylko baran tak może uważać). Ja sobie odwiedziłem z ciekawości po artykule http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/zabawy-z-dlugami,2011418,4141 .

  Osobiście po przejściach z dłużnikami uważam, że odzyskiwanie długów w Polandii jest mało skuteczne i komuś zależy na tym aby tak pozostało.

  Marek

  3 maja 14 08:53

 28. Jak dłużnik ukryje / przepisze majątek, to zapewne czy w Polsce czy w innym kraju, komornik nie wyegzekwuje. Trzeba by wprowadzi ostre kary za niepłacenie należności, to sami płaciliby. Jednak byłoby to krzywdzące dla tych, którzy faktycznie nie mają z czego oddać.

  admin

  3 maja 14 09:48

 29. Wyślij więc mi tych bandziorów , po spotkaniu z nimi spotkam się z tobą i zobaczymy czyje kończyny wytrzymają ?

  mizerykordia

  4 maja 14 02:25

 30. Ja nie wysyłam bandziorów.

  admin

  4 maja 14 06:12

 31. a kto to jest bandzior??? tak samo krwawi?)

  gandaharos

  22 maja 14 21:10

 32. to zwykli ludzie panowie…i tak samo podatni na obrazena

  gandaharos

  22 maja 14 21:11

 33. Jak chcesz się z nimi „przytkać”, nie chcesz mieć świętego spokoju, to powodzenia.

  admin

  23 maja 14 05:37

 34. Masakra jakaś jak czytam takie zagrywki, tez mam dłużników z których ściągnięcie należności jest niewykonalne ba i nawet to oni mi grozili ze mafie na mnie nasla widać kombinatorstwo się szerzy wy na komorników i windykację a my na dłużników. Ja jestem zdania że wszystko wraca do człowieka z podwójną siła,

  xyz

  4 Lut 15 12:41

 35. Posluchaj mnie ty panie windykatorze sam pracuje w tej branzy i jak czytam twoj post to ciebie pierwszego bym odstrzelil pustaku

  Iceman77

  1 Lis 15 20:49

 36. Wątpię pustaku, że pracujesz w tej branży. Raczej jesteś dłużnikiem. A ja już nie jestem windykatorem.

  admin

  1 Lis 15 22:09

 37. Uhahahahahaha wez bo jeb…ne na placy… i co jeszcze zrobia? Ty odstaw juz to bierzesz albo bierz polowe i zjedz snickersa bo gwiazdorzysz

  gonzo

  9 Gru 15 21:07

 38. Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz 🙂

  Hans

  26 Mar 16 09:09

 39. Ja jestem sam bandytą dłużnikiem ,niech przyjdą i straszą to nie wyjdą cali z mojego osiedla a najprawdopodobniej z klatki kurw. Jeba..

  Zenek

  10 Mar 17 13:31

Skomentuj