Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Postępowanie egzekucyjne zatrzymało się…

komentarze 2

Taki mail – zapytanie o windykację:

Dysponuję nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym, zaopatrzonym w klauzule wykonalności. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w … prowadzi postępowanie egzekucyjne. Kwota roszczenia głównego wynosi ok. 6 tys. zł. Dłużnik – … prowadzi działalność gospodarczą „…”, ma dwa sklepy z artykułami gastronomicznymi w …, mieszkanie oraz konto bankowe. Nie mam wiedzy odnośnie czy posiada samochód. Prowadzone postępowanie egzekucyjne zatrzymało się na etapie zajęcia rachunku bankowego. Jaki jest szacunkowy koszt windykacji, oraz szanse na odzyskanie należności?

No to wysmaruj Pan do komornika pismo – wniosek o zajęcie ruchomości handlowych w sklepach dłużnika oraz mieszkania, na co Pan czekasz? Tylko wie Pan, z tym towarem w jego sklepach to może być tak, że jest to towar w komisie albo nawet że jest przewłaszczony na bank jako zabezpieczenie kredytu. Pisałem o tym w artykule: Kredyt bankowy pod towar na krechę. Podpatrzone w egzekucji. Może tak być ale wcale nie musi tak być, więc niech komornik tam się pojawi i zajmie te artykuły gastronomiczne.

Z kolei mieszkanie może mieć dłużnik we wspólności z żoną i w takim wypadku nici z egzekucji bo musiałbyś Pan uzyskać klauzulę wykonalności także na jego żonę, a nie uzyskasz jeżeli ona nie nie wyraziła pisemnie zgody na zaciągnięcie długu przez niego.

Przeczytaj też: Przymusowa rozdzielność majątkowa w wypadku bezskutecznej egzekucji

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/10/2011

Komentarze do 'Postępowanie egzekucyjne zatrzymało się…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Postępowanie egzekucyjne zatrzymało się…'.

  1. Samo wpisanie się do hipoteki może powodować dostatecznie dużo dyskomfortu dla dłużnika (brak możliwości sprzedaży, wzięcia kredytu pod hipotekę itp.), że może spowodować dobrowolną spłatę.

    Lech

    20 Paź 11 10:18

  2. Niezłe 🙂 Zapamiętam sobie na przyszłość 🙂

    Rex

    21 Paź 11 18:36

Skomentuj