Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy przy długu 150 zł mogę być w krd”

1 komentarz

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „czy przy długu 150 zł mogę być w krd”.

No, możesz, za jakiś czas. Jak jesteś konsumentem to dług z odsetkami musi wynosić minimum 200 zł. Aktualnie odsetki ustawowe wynoszą 13% w stosunku rocznym. Jeśli się nie zmienią, to mniej więcej za 2,5 roku uzbiera się 50 zł. odsetek. Jeżeli nie jesteś konsumentem to minimalna kwota wpisu do KRD wynosi 500 zł. i w takim wypadku wierzyciel będzie musiał poczekać odpowiednio dłużej – w przybliżeniu 18 lat.

Jednak ja na jego miejscu po prostu uzyskałbym tytuł wykonawczy i skierował to do komornika aby ściągnął od Ciebie. A jak nie da rady, to wpisałbym Cie na internetową giełdę wierzytelności bo w tym wypadku nie ma minimalnych ograniczeń jak chodzi o wysokość długu. Wisiałbyś w internecie np:

Sprzedam dług. Dłużnik: Jan Kowalski, data urodzenia 1981 rok, zam. Warszawa, ul. Długowa. Kwota długu – 150 zł. z tytułu kary za brak biletu. Komornicza egzekucja zupełnie bezskuteczna: dłużnik nie pracuje, nie posiada żadnego majątku; nie posiada żadnych ruchomości, nieruchomości (mieszka z rodzicami), wierzytelności… Cena długu do negocjacji.

Fajnie, nie? Szpan przed dziewczynami, przed znajomymi, przed potencjalnym pracodawcą; pewnie wpisze Cię w Google przed wyznaczeniem interview.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 3.5]

13/06/2011

kategoria rejestry długów

1 komentarz do '„czy przy długu 150 zł mogę być w krd”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy przy długu 150 zł mogę być w krd”'.

  1. Ten kto odpowiedział to niezwykły burak – jak tak można i jakim językiem ten pierwotniak się posługuje – o zgrozooooo

    Uni

    27 Mar 13 18:05

Skomentuj