Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

KRD nie może się pogodzić z wypowiedzeniem umowy

24 komentarze

Umowę wypowiedziałem Krajowemu Rejestrowi Długów dnia 19 kwietnia 2013 roku a to z powodu (niemal) całkowitej nieskuteczności tegoż rejestru w odzyskiwaniu długów. Pismo nadałem oczywiście pocztą poleconą ale bez zwrotnego potwierdzenia odbioru a na stronie śledzenia przesyłek Poczty Polskiej brak informacji o takiej przesyłce (zdarza się to dość często mimo że przesyłki są doręczane). Jednak wiem, że wypowiedzenie do nich dotarło, bo nagle stała się bardzo aktywna tzw. opiekunka klienta (z którą w trakcie współpracy w kilku sprawach mailem korespondowałem).

Przeczytaj też: KRD, Infomonitor, ERIF – porównanie skuteczności

Zatelefonowała do mnie żeby się spotkać a ja na to, ze wypowiedziałem umowę. Ona na to, że wie o tym i właśnie dlatego chciałaby się spotkać. Nic z tego. Przy okazji, w trakcie współpracy nie doczekałem się od niej odpowiedzi na mego maila z zapytaniem, które i czy w ogóle jakieś banki współpracują z KRD (po braku odpowiedzi wnioskuję, że żaden bank nie współpracuje z KRD) a tu nagle taka aktywność… Przy okazji, bodaj jedyne pożyczki przy których KRD jest sprawdzany (ale BIK nie jest i dochody też nie jak chodzi o niektóre z nich) to pozabankowe, jak te tutaj (można przez internet brać je). A i tu nie we wszystkich przypadkach.

Przeczytaj też: Bezpodstawny wpis do rejestru dłużników

Wypowiedzenie w umowie z nimi miałem jednomiesięczne. Jakby więc nie patrzeć, za czerwiec, lipiec i za sierpień już nie powinni przysyłać faktur, ale przysyłają… Co więcej, zaliczyłem już od nich przedsądówkę uwzględniającą faktury za czerwiec i lipiec. Oczywiście faktury wypier…alam do kosza. Nie mam czasu i chęci wysyłać im pocztą przypomnienia o wypowiedzeniu (o tym, że minął termin wypowiedzenia) ale wpisu niniejszego chętnie dokonuję, więc może ktoś od nich to przeczyta i skoryguje ich “księgi”.

Przeczytaj też: KRD a przedawniony dług

Przy okazji, rada dla KRD jeżeli te komentarze:

LUDZIE…………ZAMIAST WYMIENIAĆ SIĘ INFORMACJAMI NA TEMAT KRD…..ZRÓBMY COŚ Z TĄ PRYWATNĄ FIRMĄ, KTORA NISZCZY NAM ZYCIE !!!!!!!!!!!! A PRZEZ BANKI TRAKTOWANA JEST JAK WYKLADNIK, ALE CZEGO…?

KAZDY JEDEN KREDYT JEST ODRZUCANY POMIMO CZYSTEGO BIKU, JEŚLI JEST WPIS W KRD. PRZECIEŻ TAK BYĆ NIE MOŻE!!!! CIEKAWE KTO WZIĄŁ PIĘNIĄDZE ZA TO ŻEBY KRD MOGŁO TAK FUNKCJONOWAĆ

które oryginalnie zostały zamieszczone w wątku Krajowy Rejestr Długów – skuteczność. Opinie, forum. są autorstwa któregoś z ich “specjalistów”. Rada brzmi: zmieńcie czym prędzej “speca” od marketingu szeptanego, bo jego kreatywność, w tym wyczucie jest na żałosnym poziomie. 😉

Przeczytaj też: KBIG – opinie

11 września, 2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'KRD nie może się pogodzić z wypowiedzeniem umowy'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie wyrzucaj tych faktur tylko sobie koszty z nich rób, księguj.

  BOBO

  11 wrz 13 o 17:18

 2. Umieszczą Cię w KRD? 🙂

  Lech

  11 wrz 13 o 17:20

 3. BOBO: Teraz się nie da na dłuższą metę księgować niezapłaconych faktur.

  Lech

  11 wrz 13 o 17:20

 4. Drobna korekta: to jest OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY ale sądem w nim nie straszą i umieszczeniem w KRD też nie. Są delikatni bo chyba myślą, że dalej jestem ich klientem. W końcu pewnie umieszczą mnie w KRD. Mają do tego podstawy z powodu wcześniej nie opłaconych przeze mnie faktur chyba dwóch ale tu będę eksperymentował. Jeszcze z prawnikiem nie rozmawiałem, ale czekam aż przyjdzie nakaz zapłaty i wniosę sprzeciw a w sprzeciwie powołam się na wprowadzenie mnie w błąd poprzez publikowanie wyników rzekomych badań z których wynika rzekoma bardzo wysoka skuteczność KRD. Zamierzam nawet utworzyć na tym blogu wątek wzywający do kontaktu wszystkie podobnie jak ja zawiedzione przez KRD osoby które też z premedytacją nie zapłaciły faktur, osoby które też uważają że zostały wprowadzone w błąd. Chciałbym zorganizować świadków, aby każdy na każdego mógł liczyć w swej sprawie w sądzie.

  admin

  11 wrz 13 o 17:29

 5. BOBO, może być kontrola i miałbym problemy.

  admin

  11 wrz 13 o 17:31

 6. Wypowiedziałeś umowę ze skutkiem miesięcznym, czyli na koniec maja. Jeśli się logowałeś za pośrednictwem loginu i hasła na ich platformie można by uznać że cofnąłeś jednostronnie wypowiedzenie na co oni wyrazili zgodę udostępniając Tobie platformę po okresie wypowiedzenia. Podobna sytuacja i klient zapłacił.

  Pako

  12 wrz 13 o 08:34

 7. Raczej nie logowałem się a jeśli nawet, to coś takiego o czym piszesz powinno mieć odzwierciedlenie w umowie. W przeciwnym wypadku takie twierdzenie jest śmiechu warte.

  admin

  12 wrz 13 o 08:45

 8. P.S. Po ustaniu umowy powinni zablokować dostęp do usługi a nie żerować na klientach którym pomyliło się, że jeszcze okres wypowiedzenia nie upłynął i zalogowali się.

  admin

  12 wrz 13 o 09:21

 9. a dlaczego winno mieć odzwierciedlenie w umowie? jeśli się logowałeś to korzystałeś, robiłęś to świadomie w celu uzyskania jakiś tam informacji więc w jaki sposób chcesz argumentować że umowa rozwiązana a ty dalej korzystasz? zawsze można podnieść zarzut że korzystałeś bez umownie. Pamiętam sprawę palcu na którym firma coś tam składowała umowę wypowiedziała ale po terminie nadal korzystała przez 4 miesiące i na podstawie tego właśnie zapłacili za bezumowne korzystanie z przedmiotu będącego cudzą własnością. Dopytaj prawnika. Nadto zawsze możesz przeglądnąć wyroki sądów online.

  Pako

  12 wrz 13 o 09:35

 10. bobo/admin jeśli zaksięgujesz uznasz wierzytelność. Powód może dochodzić wyciągu z księg rachunkowych pozwanego. Kontrola US? patrzą na zasadność, oświadczenie że korzystasz bezumownie.

  Pako

  12 wrz 13 o 09:41
 11. Składowanie na placu to coś zupełnie innego. Miałeś zabrać towar ale nie zabrałeś i miejsce zajmujesz więc płacić musisz. Ty zaś piszesz o sytuacji w której ktoś tam powiedzmy że raz omyłkowo (myśląc że termin wypowiedzenia jeszcze nie upłynął) zalogował się do KRD a nie powinien już mieć takiej możliwości. i przez tę pomyłkę niby ma ponownie wypowiedzieć i płacić im do upłynięcia kolejnego okresu wypowiedzenia. bez przesady.

  admin

  12 wrz 13 o 09:42

 12. odnośnie KRD, moim zdaniem wpis winien być dokonany na podstawie wyroku, a nie jak dotychczas na podstawie faktury. Firmy często wysyłąją coś pod jakiś adres i nie wynika z tego że dług istnieje, tak samo jak fundusze z zapisami w księgach, to że mają coś tam zapisane, oznacza tylko że coś tam mają zapisane nie oznacza to że dług istnieje – Wyrok Sadu Okręgowego to potwierdził.

  Pako

  12 wrz 13 o 09:45

 13. A jeszcze wracając do zalogowania się po upływie terminu wypowiedzenia, to zawsze mogę twierdzić, że chciałem sprawdzić, czy przyjęli moje wypowiedzenie i to wszystko.

  admin

  12 wrz 13 o 09:48

 14. Sąd z pewnością nie podzieliłby zdania powoda, że zaksięgowanie faktur w takiej sytuacji jak we wpisie opisana, to uznanie długu. Stwierdziłbym, że pomyliłem się i wykazałbym że nie korzystałem z usługi (bez względu na to, że dalej mogę czy nie mogę się do tego gó…na zalogować, nie sprawdzałem).

  admin

  12 wrz 13 o 09:50

 15. A ja uwazam ze by podzielil.Twoi dluznicy pewnie tez uwazaja,ze sie “pomylili” ale nikt w to raczej nie wierzy,a juz na pewno nie sad 😉

  Misiek

  12 wrz 13 o 09:57

 16. A właśnie że mam uzasadnienie wyroku w którym sąd stwierdził, że zaksięgowanie faktury nie było uznaniem długu. Żeby nie było, że teraz wymyślam, to odsyłam do przeszukania bloga jak komu się chce, bo pisałem już o tym.

  admin

  12 wrz 13 o 10:00

 17. Zaksięgowanie faktury może (nie musi) przechylić szalę w spornej sprawie ale sytuacja w której załóżmy że nie mam od dawna dostępu do KRD, okres wypowiedzenia minął to nie ma co patrzeć na zaksięgowane faktury omyłkowo przysyłane mi przez KRD (oczywiście nie księguję ich, jak napisałem we wpisie). Sąd ma myśleć w każdej sprawie…

  admin

  12 wrz 13 o 10:04

 18. przy DZ coś takiego mogło by przejść, ale już przy SP nie KH wymaga akceptacji.

  Pako

  12 wrz 13 o 10:08

 19. A co to za symbole?

  admin

  12 wrz 13 o 10:19

 20. DZ – działalność gospodarcza
  SP – spółka
  KH – Kodeks Handlowy

  Pako

  12 wrz 13 o 10:27

 21. KRD to najwieksze oszostwo jakie mnie do tej pory spotkalo! Moj miesieczny abonament z tymi oszustami wynosil 1900zl!!! Skorygowany pozniej na 990zl!!! A teraz proponuja mi 600zl za miesiac. Wyslalam wypowiedzenie umowy i dowalili mi kare 3060zl + trzy miesiace okresu wypowiedzenia po 990zl miesiecznie. W sumie wydalam juz na tych zlodziei 16.000zl !!!!! A jeszcze mi dowalaja kare gdy chce z tego odejsc… Zlodzieje nie odzyskali mi nawet 1 zl od moich dluznikow pomimo ewidentnych i niepodwazalnych dowodow ktore im przeslalam. Mam nadzieje, ze z czasem sprawiedliwosc sie odwroci na ich niekorzysc i za te oszostwa poniosa stosowne konsekwencje!

  leen

  10 cze 15 o 13:56

 22. Mam z nimi bardzo podobne do Twoich doświadczenia.

  admin

  10 cze 15 o 14:32

 23. WITAM ja też chce zrezygnowac z KRD bo nie odzyskali mi ani złotówki ,ale jak czytam wasze opowiesci to aż boje sie jak to zrobic ,.Macie może jakiś dobry wzór wypowiedzenia ,tak aby to nie trwało miesiącami tel. 501260535 Artur

  ARTUR

  11 kw. 16 o 08:30

 24. Po prostu: “wypowiadam umowę … z zachowaniem x* miesięcznego okresu wypowiedzenia”. Wysłać pocztą poleconą.

  x – okres wypowiedzenia określony w umowie.

  admin

  11 kw. 16 o 08:59

Skomentuj