Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Co gdy komornik nie zastanie mnie w domu?

2 komentarze

Pytanie: Co gdy komornik nie zastanie mnie w domu? Nie mam na myśli sytuacji takiej, że jestem w domu i komornika nie wpuszczam a on wie, że jestem, bo zdradziłem się jakimś hałasem lub coś podobnego. Faktycznie może mnie nie być, mogę być w pracy albo na zakupach albo u lekarza. A komornik jak przyjdzie to chyba właśnie w porze pracy dla większości osób a nie wieczorem, bo sam już wtedy nie pracuje.

Czy komornik w takim przypadku od razu wezwie policję i drzwi otworzą niszcząc zamki?

Przeczytaj też: Niewpuszczenie komornika do domu

Odpowiedź: Oczywiście dłużnik nie ma obowiązku oczekiwania komornika w mieszkaniu gdy nie wiadomo czy i kiedy ten komornik przyjdzie.

Komornik nie zastawszy dłużnika podczas pierwszej wizyty z pewnością nie zadzwoni po policję i ślusarza w celu siłowego wejścia do mieszkania. Także dlatego, że z własnych środków nie zapłaci za takie wejście a koszt wynosi około 800 złotych. Dopiero gdy poinformuje wierzyciela, że dłużnika nie zastał w mieszkaniu (albo zastał ale nie został wpuszczony) i zaproponuje wierzycielowi siłowe wejście i wierzyciel wpłaci zaliczkę na ten cel, to następnym razem może mieć miejsce siłowe wejście z udziałem policji.

Przeczytaj też: Wejście komornika w asyście Policji

Po bezskutecznej wizycie za pierwszym razem niektórzy komornicy zostawiają w skrzynce na listy dłużnika informację o możliwości siłowego wejścia gdy przy następnej wizycie znów nikogo nie zastanie / dłużnik nie wpuści go do mieszkania.

Przeczytaj też: Ile razy komornik może wejść do mieszkania dłużnika?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 kwietnia, 2023

Komentarze do 'Co gdy komornik nie zastanie mnie w domu?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mnie komornik poinformował, że będąc przed drzwiami dłużnika niewpuszczonym słyszał szmery i szepty w mieszkaniu. Namawiał mnie do opłacenia wejścia z policją ale kwota to była dla mnie zaporowa, chciał coś ponad 800 złotych.

    wit

    17 kw. 23 o 16:56

  2. Chyba nic Pan nie stracił, to znaczy egzekucja z ruchomości w mieszkaniu zazwyczaj jest bezskuteczna. Co więcej, zaoszczędził Pan ponad 800 złotych

    admin

    17 kw. 23 o 19:56

Skomentuj