Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„Idea Bank a BIK”

komentarze 2

Dzisiaj miałem na tym blogu kilka odwiedzin z wyszukiwarki na hasło „Idea Bank a BIK” i „Idea Bank bez BIK” oraz inne podobne. Co sprawia że ludzie ostatnio zadają takie zapytania? Podejrzewam że to za sprawą kredytu dla firm Idea Bank – reklamowany jest (także) jako dla nowych firm, bez zabezpieczeń i bez zaświadczeń.

Wydaje mi się, że niektórzy chyba nieco mylnie rozumieją co oznacza „bez zaświadczeń” i myślą że może oznacza to też brak sprawdzania w BIK. Nic podobnego – każdy bank ma obowiązek sprawdzić klienta w BIK i kredytu mu nie dać jeśli klient przegiął – ma innych kredytów zaciągniętych zbyt wiele (na relatywnie zbyt wysoką kwotę) i/lub ma zaległości w ich spłacie. I pamiętajcie – nie ma czegoś takiego jak „banki bez BIK” – tak reklamują się parabanki czyli pozabankowe firmy pożyczkowe udzielające pożyczek z bardzo wysokim oprocentowaniem rzeczywistym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

19/04/2011

kategoria kredyty dla firm

Komentarze do '„Idea Bank a BIK”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„Idea Bank a BIK”'.

 1. A ja jestem pewien że dlatego tyle zapytań ponieważ na o2 reklama „odbierz BIK w 5 min” i wyskakująca po niej reklama Idea Banku „zlewają” się tak że można się nabrać i odczytać to w ten sposób, sam tak to zrozumiałem.
  tani chwyt ale skuteczny

  Artur

  19 Sie 11 20:51

 2. Całkiem możliwe. Od czasu do czasu pojawiają się też nazwy innych banków z wyrażeniem „bez BIK”.

  admin

  19 Sie 11 21:40

Skomentuj