Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zleceniodawca – idiota, ale kancelaria O.K.

1 komentarz

Zleceniodawca zlecił odzyskanie pożyczki, jak się wydaje od osoby która przekręciła swoje nazwisko (a ten nie zażądał od niej dowodu tożsamości)….  Tylko szkoda czasu i pieniędzy. Załączam maila od prawnika:

Witam,

W załączeniu przesyłam ostatnie postanowienie w tytułowej sprawie. Próbowałem kontaktować się z cedentem, ale on sam telefonu nie odbiera, raz udało mi się porozmawiać z jakąś kobietą – kiedy się przedstawiłem, przekazała mi, że:  „wyjechał prosze pana ja nie wiem kiedy będzie”… Z kolei gdy się pytałem kiedy będzie możliwy z nim kontakt, czy może daleko wyjechał, uzyskałem odpowiedź, że „nie wiem prosze pana, może do Afryki…”

Nie pomogło tłumaczenie, że występujemy w sprawie w jego interesie i dlatego staramy się o kontakt.

W każdym razie sytuacja w sprawie przedstawia się w ten sposób, że po uzyskaniu informacji z urzędu miejskiego w S. o zameldowanej w mieszkaniu pozwanej niejakiej Joanny Iksińskiej, postanowiliśmy spróbować podjąć postanowienie na 2 sposoby:

1) zawnioskować o podjęcie postępowania w sprawie i sprostowania oczywistej omyłki pisarskiej w wyroku zaocznym – prostując nazwisko „Iksówna” na „Iksińska” (z góry wiadomym było, iż szanse są minimalne, ale postanowiliśmy spróbować);

2) zawnioskować ewentualnie o ustanowienie kuratora sądowego dla nieobecnej – tutaj na razie nam odmówiono, wskazując, że musimy poczekać do uprawomocnienia się postanowienia, które Panu przesyłam, ale jest ono już prawomocne, więc spokojnie moglibyśmy wnieść o ustanowienie tegoż kuratora.

I teraz zastanawiam się, czy jest faktycznie sens wnioskować o kuratora. Jeżeli miałby on zostać ustanowiony, to najpewniej koniecznym byłoby, aby uiścił Pan zaliczkę na czynności kuratora – zapewne w wysokości 1000 – 2000 zł. Potem pewnie bez większych problemów uzyskalibyśmy tytuł wykonawczy – dla nas byłoby to być może korzystne, bo na tym rola Kancelarii by się zakończyła. Natomiast pojawiłby się problem, czy z takim tytułem, wystawionym na nazwisko osoby, która być może nie istnieje, byłby Pan w stanie wyegzekwować cokolwiek. Czy więc opłaci się Panu pokrywać teraz zaliczkę na czynności kuratora, potem po uzyskaniu tytułu wykonawczego koszty zastępstwa Kancelarii plus pewnie jeszcze jakieś koszty komornicze? Tutaj już musi Pan zadecydować.

Już po zleceniu mi w rozmowach ten klient wydawał się być jakiś taki przestraszony, niezdecydowany.  Może du…y mu dała za tą pożyczkę a on żonę ma nie, wiem. Raz dzwonił jak sprawa była w sądzie i chciał wycofać zlecenie (mówiąc mi naiwnie, że ona żadnego majątku nie ma), znaczy jakby chciał to by wycofał, ale też nie był do końca zdecydowany.  Zaiste bardzo wku…ca sprawa. Przynajmniej kancelaria prawna jest O.K.

Styczeń 13th, 2011 at 5:02 pm

1 komentarz do 'Zleceniodawca – idiota, ale kancelaria O.K.'

Subscribe to comments with RSS

  1. nieładnie tak obsmarowywać zleceniodawców ;p
    ale fajne poczytać 😀

    ahahah

    13 Sty 11 at 20:06

Skomentuj