Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Provident – jak spłacać przelewem przy „obsłudze domowej”; zmiana pakietu

komentarze 2

Pytanie: Spłacam regularnie Providenta ale bezmyślnie wybrałem obsługę domową. Męczą mnie wizyty przedstawicielki a za miesiąc mam wyjazd zagraniczny na dwa miesiące. Czy jest możliwość spłacania tej pożyczki przelewem kiedy to wybrałem opcję obsługi domowej?

Odpowiedź: Proszę zatelefonować do Provident i przedstawić Pana sytuację i poprosić o numer konta i zgodę na spłacanie przelewem informując, że w przeciwnym wypadku powstaną zaległości w spłacie w związku z Pana wyjazdem za granicę. Firma ta deklaruje bowiem, że w trakcie trwania umowy można zmienić pakiet. Jakiś czas temu Provident zrównał koszty obu opcji tzn. przelew i obsługa domowa, więc nie powinni czynić Panu problemów. A jeżeli nawet nie zgodzą się na zmianę opcji spłaty to i tak przecież może Pan przelać im na konto raty – nie mają prawa odmówić ich przyjęcia. Co najwyżej wezwą Pana w końcu do dopłacenia różnicy w kosztach pomiędzy obiema opcjami płatności.

Może mieć Pan problem z uzyskaniem numeru konta bankowego Provident i proszę nie spisywać numeru konta podanego gdzieś w internecie; nie dokonywać przelewu na tak znalezione konto. Osoby spłacające pożyczkę Provident przelewem spłacają na indywidualne subkonta. W ostateczności może Pan spłacać przekazem pocztowym.

Podaję też namiary na inne szybkie pozabankowe pożyczki tutaj.

kategoria pożyczki

Komentarze do 'Provident – jak spłacać przelewem przy „obsłudze domowej”; zmiana pakietu'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy Provident może wyegzekwować kredyt który zalega 5 lat

    wiesia

    2 Sie 18 o 11:14

  2. Roszczenia Providenta jako firmy pożyczkowej czyli z tytułu udzielonej pożyczki przedawniają się z upływem trzech lat. Jednak nawet jeżeli po tym okresie złożą do sądu pozew o zapłatę, to sąd nakaz zapłaty wyda i to Ty musisz pamiętać o tym aby w terminie czternastu dni od daty otrzymania nakazu zapłaty wnieść sprzeciw a w nim podnieść zarzut przedawnienia. W przeciwnym wypadku będą mieli prawomocny nakaz – nieprzedawnione, świeżutkie roszczenie które może egzekwować od Ciebie komornik.

    admin

    2 Sie 18 o 11:42

Skomentuj