Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Co sprawdza Provident?

10 komentarzy

Piszę tą notatkę, bo wiele osób chce wiedzieć, jak Provident weryfikuje zdolność kredytową a raczej pożyczkową. Sam nigdy tej pożyczki nie brałem ale znajomi brali i mówili później, jak było. Provident znany jest wszem i wobec jako pożyczka bez sprawdzania w BIK. czy w ogóle BIK nie sprawdzają, tego nie wiem natomiast wiem, że osoby z bardzo marną historią kredytową w BIK otrzymały tą pożyczkę.

Ba, nie tylko z marną historią; parabanki raczej generalnie nie są zainteresowane wiedzą o tym, że ktoś kiedyś nie spłacał kredytu w terminie skoro w końcu spłacił albo komornik ściągnął odeń kredyt. Parabanki – firmy pożyczkowe które informują, ze sprawdzają BIK, sprawdzają generalnie teraźniejszość a zatem czy ktoś teraz nie zalega ze spłatą kredytów. A ja znam osoby które mimo aktualnie posiadanych zadłużeń kredytowych widocznych w BIK, pożyczkę w Providencie otrzymały.

Providenta oraz podobne pozabankowe pożyczki można wziąć tutaj.

Przeczytaj też: Pożyczka konsolidacyjna Provident czyli nic nowego?

Provident często też nie sprawdza zatrudnienia i wysokości dochodów. Akurat o tym sam Provident informował na stronie swej internetowej, ze tylko w niektórych przypadkach żąda zaświadczenia o dochodach. Przedstawiciele w Provident Polska podobno przede wszystkim wizualnie oceniają człowieka i jego sytuacje majątkową, tzn. przychodzą do domu i rozglądają się. Słyszałem o takich przypadkach, że ludzie przed wizyta przedstawiciela z Provident pożyczali od sąsiadów atrakcyjnie wyglądające sprzęty AGD tudzież nawet elementy umeblowania, wystroju pokoju. 😉 Skądinąd, Provident w jakimś raporcie żalił się, że największe problemy ze ściągalnością pożyczek ma w Polsce (a udziela pożyczek jeszcze w kilku innych krajach). Polak potrafi, chciałoby się rzec.

Przeczytaj też: Provident – jak spłacać przelewem przy “obsłudze domowej”; zmiana pakietu

18 września, 2014

Komentarze do 'Co sprawdza Provident?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pożyczka Provident jest pożyczką bez BIK i bez zaświadczeń. Jak informuje sama firma Provident Polska S.A., w niektórych przypadkach sprawdzają zatrudnienie, ale wszyscy pożyczkobiorcy Providenta z którymi miałem styczność bądź których wypowiedzi i opinie czytałem twierdzili, że nie musieli przedstawiać żadnych zaświadczeń ani oświadczeń o dochodach. Z tego co mi wiadomo, to Provident jest bardzo łatwą (aż zaskakująco łatwą, moim zdaniem) pożyczką i to co piszą w reklamie czyli że “minimum formalności” to prawda. Prawdziwych (faktycznie udzielanych i faktycznie bez BIK) kredytów bez BIK w kwotach wyższych niż tysiąc złotych jest w rzeczywistości bardzo mało, przynajmniej tych dostępnych na terenie całego kraju. Kredyt Providenta jest jednym z nich.

  mamałyga

  24 maj 18 o 13:36

 2. Co prawda, na stronie internetowej Provident Polska jest informacja o tym, że pożyczki przyznawane są osobom z dochodem (umowa o pracę, renta, emerytura, działalność gospodarcza…) ale też jest i inna informacja a mianowicie taka, że tylko w niektórych przypadkach firma wymaga zaświadczenia o zarobkach. Provident jest pożyczką szybką i firma chce aby tak pozostało i aby tak była postrzegana; dlatego musi być na sam dowód. A reklamy Providenta z hasłem typu „Dla osób bez dochodów” widzę w internecie coraz częściej…

  Anonim

  22 sie 18 o 16:11

 3. Windykatorzy Provident musza być dobrzy w swym fachu jeżeli są w stanie odzyskiwać pieniądze od osób bez dochodów. Jednocześnie brak informacji o jakich pobiciach z ich strony czy innej przemocy.

  znawca

  19 lip 21 o 16:44

 4. Nie wierzę w to że Provident daje pożyczki osobom bez oficjalnego źródła dochodów. Gdyby tak było to providenta w Polsce już by nie było, zbankrutowałaby.

  Niki

  17 sie 21 o 21:43

 5. Provident sprawdza dochody i sprawdza też BIK co najmniej w niektórych przypadkach. Nie jest to pożyczka dla każdego kto isę po nią zgłosi. Takich pożyczek znaczy się bez sprawdzania dochodów i BIK po prostu nie ma za wyjątkiem mafijnych ale oni ściągają długi inaczej niż jakiś Kaczmarski Inkasso albo komornik.

  obeznany

  22 sie 21 o 17:08

 6. Dawniej było o wiele łatwiej niż dziś dostać pożyczkę w Provident, ludzie bardziej się bali windykatorów ale edukacja telewizyjna, radiowa i przede wszystkim internetowa zrobiły swoje.

  Olek

  24 sie 21 o 19:46

 7. Provident jest firmą zagraniczną, gdy wiele lat temu weszli na pożyczkowy rynek polski to nie mieli trafnego mniemania o Polakach 🙂

  Anonim

  27 sie 21 o 14:26

 8. Polacy tak samo uczciwi / nieuczciwi jak inni europejczycy właczając w to Niemcow i Anglików. Provident to nie amatorzy przecież, weszli na rynek zorientowani i z prawnikami polskimi.

  Wariant

  4 wrz 21 o 07:24

 9. Ściągalność pożyczek w provident jest wysoka a biorąc pod uwagę wysokie koszty tej pożyczki, zyski mają naprawdę imponujące.

  Tarnowski

  25 sty 22 o 15:56

 10. Jeżeli jak twierdzisz, ściągalność pożyczek Provident jest wysoka, to znaczy, że przyznają je osobom z odpowiednim dochodem. W swindykacji tej w granicach prawa prowadzonej, nie ma dużego pola manewru.

  admin

  25 sty 22 o 16:08

Skomentuj