Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt firmowy – jaki wybrać?

skomentuj

W dzisiejszych czasach trudno byłoby obyć się wielu przedsiębiorcom bez kredytów (najlepsze oferty zebraliśmy tutaj). Bywa, że pożyczka jest potrzebna na samo założenie firmy, ale często biznesmeni pożyczają od banków pieniądze po to, by utrzymać płynność finansową swoich firm, by się rozwijać. Niezależnie od tego, na co są potrzebne pieniądze, kredyty dla firm zaciągane są bardzo często. Zapotrzebowanie na nie jest ogromne.

W jakich produktach kredytowych można wybierać? Banki w swoich ofertach mają szereg produktów przeznaczonych specjalnie dla przedsiębiorstw. Na różne zapotrzebowania są różne rozwiązania. Właściciel firmy może zaciągnąć kredyt inwestycyjny, obrotowy, może dostać do ręki gotówkę, bądź postarać się o elastyczną linię kredytową. Rynek finansowy jest bogaty w oferty kredytowe dla firm i bywa, że łatwo jest się w tym wszystkim zagubić. Pewnym ułatwieniem może się okazać porównywarka kredytów dla firm dostępna w internecie. Jest to narzędzie, które pozwala w jakimś stopniu zobrazować szeroką ofertę pożyczek, wstępnie wyselekcjonować te najlepsze.

Kredyt inwestycyjny jest najczęściej zaciągany przez przedsiębiorców, których firmy działają już od dłuższego czasu i przynoszą zyski. Owe zyski są warunkiem koniecznym, który trzeba spełnić, by taki kredyt uzyskać. Bank udziela takiej pożyczki na finansowania wydatków, które mają służyć rozwojowi firmy i zwiększaniu jej majątku. Kredytobiorca może zaciągnąć kredyt inwestycyjny na zakup maszyn, samochodów, magazynów, hal produkcyjnych itp. W zależności od sytuacji przedsiębiorcy i kondycji firmy a także dobrego projektu inwestycyjnego, bank może pożyczyć pieniądze na pokrycie całej inwestycji, bądź tylko w jakimś stopniu ją sfinansować. Niektóre banki wymagają wkładu własnego od przedsiębiorcy. Ważne jest również to, że bank pożyczając określoną sumę na konkretną inwestycję, monitorować może czy pieniądze rzeczywiście pokrywają koszty rozwoju firmy i czy zostają spełnione cele i założenia przy pomocy kredytu, jakie były przedstawione w planie, kiedy przedsiębiorca o taki kredyt się starał.

Kredyt obrotowy jest najlepszym rozwiązaniem dla firm, które chcą nadążyć za dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Właściciel firmy może go wykorzystać na rozreklamowanie przedsiębiorstwa, zakup materiałów, remont, czy nawet na wynagrodzenia dla pracowników, czyli wszystko to, co jest bieżącą działalnością firmy.

Elastyczna linia kredytowa jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich i średnich firm. Spłatę takiego kredytu dostosowuje się do bieżącej sytuacji firmy. Nie ma tutaj stałych, miesięcznych rat o określonej z góry wysokości. Właściciel firmy spłaca zadłużenie w dowolnych kwotach a spłatą kredytu są wpływy na konto firmowe, na którym bank udzielił pożyczki. Oczywiście jest tutaj także limit w rachunku bankowym określony umową. Przedsiębiorca może korzystać z tego limitu według umowy. Jeśli go przekroczy, a mowa tutaj np. o czasie, w którym miało być spłacone zadłużenie, to płaci się odsetki karne.

Kredyty dla firm są w ofercie każdego banku i w zależności od tego, na co są potrzebne pieniądze, można idealnie dopasować odpowiedni produkt do swoich potrzeb i oczekiwań. Różnorodność pożyczek jest ogromna, poczynając od ofert dla małych firm, dopiero powstających, po prężnie rozwijające się. Przedsiębiorcy mają w czym wybierać a dobrą wiadomością jest z pewnością to, że dziś nie jest trudno uzyskać kredyt dla firmy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4.5]

kategoria kredyty dla firm

Skomentuj