Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Najpopularniejsze produkty ubezpieczeniowe w Polsce

Jeden komentarz

Branża ubezpieczeniowa rozwija się w naszym kraju w niezwykle dynamicznym tempie. Z pewnością po części jest to zasługa obowiązkowym ubezpieczeniom (głównie OC pojazdów). Jednak w dużej mierze również i samodzielnie dochodzimy do wniosków, że lepiej dmuchać na zimne i wykupić ubezpieczenie pozwalające nam na zabezpieczenie przyszłości zarówno nasze, naszej rodziny jak też i naszego mienia. Zobaczmy więc, jakie produkty ubezpieczeniowe są najpopularniejsze w naszym kraju.

Ubezpieczenie OC pojazdu (sprawdź tutaj)
Jak wspomnieliśmy na wstępie, zgodnie z polskim prawem każdy użytkownik dróg musi poruszać się pojazdem posiadającym ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jego zadaniem jest pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą uszkodzonych przez sprawcę kolizji pojazdów. Ubezpieczyciel wypłaca również ewentualne renty czy odszkodowania osobom, które ucierpiały w wypadku. Przeciętna składka ubezpieczeniowa tego typu wynosi kilkaset złotych w skali roku i uzależniona jest od wielu czynników – między innymi historii szkodowości, wieku kierowcy czy rodzaju ubezpieczanego samochodu.

Ubezpieczenie zdrowotne
Niezwykle szybko popularność zdobywają w naszym kraju ubezpieczenia zdrowotne. Ich zadaniem jest zaoferowanie wysokiej jakości obsługi medycznej w prywatnej służbie zdrowia. Nie są to ubezpieczenia obowiązkowe, jednak są bardzo doceniane przez wszystkich, którzy choć raz skorzystali z usług prywatnej służby zdrowia. Jeśli więc nie chcemy czekać w kolejkach do lekarzy pracujących na państwowych etatach, to zdecydowanie powinniśmy wybierać to rozwiązanie. Koszt takiego ubezpieczenia to od kilkudziesięciu złotych za osobę miesięcznie wzwyż. Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie (sprawdź tutaj)
Również ubezpieczenie na życie doceniane jest przez wielu Polaków. Jego zadaniem jest najczęściej ochrona naszych najbliższych na wypadek śmierci (otrzymują wtedy świadczenie) lub też na wypadek uszczerbku na zdrowiu – jeśli na przykład złamiemy nogę, to ubezpieczyciel wypłaci nam określoną kwotę odszkodowania. Warunki ubezpieczenia na życie uzależnione są od wielu czynników, między innymi zakresu, sumy ubezpieczenia czy też wieku osoby ubezpieczonej.

Ubezpieczenie nieruchomości (sprawdź tutaj)
Praktycznie każdy bank udzielający kredytu hipotecznego wymagać będzie od nas ubezpieczenia nieruchomości. Jednak często również osoby chcące się po prostu zabezpieczyć wybierają ubezpieczenie nieruchomości. Jego zadaniem jest pokrycie kosztów związanych na przykład z remontem nieruchomości po pożarze czy zalaniu. Równie często ubezpieczane są ruchomości znajdujące się w ubezpieczanym domu czy mieszkaniu. Zazwyczaj jednak suma takiego ubezpieczenia jest dużo niższa niż w przypadku ubezpieczenia samej nieruchomości.

Ubezpieczenia turystyczne (sprawdź tutaj)
Ciekawym produktem są również ubezpieczenia turystyczne wyjazdów zagranicznych, których zadaniem jest pokrycie kosztów leczenia za granicą. Jeśli przebywamy zawodowo lub turystycznie w innym kraju, to ubezpieczenie turystyczne jest w stanie pokryć zazwyczaj wszystkie koszty leczenia, transportu do kraju czy też koszty leków. Często oferowane jest również ubezpieczenie bagażu czy sprzętu narciarskiego w tym samym pakiecie. Koszt najtańszych polis to około dwóch złotych za dobę ubezpieczenia w wariancie podstawowym, warto więc korzystać z tego rozwiązania podczas każdej zagranicznej podróży.

Ubezpieczenie AC
Oprócz wymienianego na początku ubezpieczenia OC, bardzo przydatnym produktem jest również AC. Jego zadaniem jest pokrycie kosztów naprawy naszego pojazdu, jeśli to my spowodujemy kolizję lub wypadek na drodze. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla posiadaczy stosunkowo nowych lub drogich w naprawie pojazdów. Koszt polisy ubezpieczeniowej uzależniony jest od wartości auta, marki, modelu czy też od wariantu ubezpieczenia – a te obejmują na przykład naprawę w ASO lub jedynie naprawę na częściach zamiennych.

5 października, 2014

kategoria ubezpieczenia

1 komentarz do 'Najpopularniejsze produkty ubezpieczeniowe w Polsce'

Subscribe to comments with RSS

 1. Warto tu wspomnieć o czymś takim, jak ubezpieczenie maszyn i urządzeń od utraty zysku. Prowadzenie działalności gospodarczej ma jeden cel – generowanie zysku. Często okazuje się, że przeszkodzić może w tym tak prozaiczna sprawa jak awaria maszyn lub urządzeń. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie maszyn od utraty zysku, bo o tej polisie mowa, jest bardzo potrzebne w każdej firmie, w której awaria urządzenia może spowodować przestój, a więc generowanie strat finansowych.
  Często straty wynikłe z takiej sytuacji, to nie tylko koszt nie wytworzonych materiałów czy produktów. Brak produkcji może spowodować zawirowania w wielu innych firmach oczekujących na dostawę, kary umowne i innego rodzaju problemy. W wyjątkowych sytuacjach straty wynikłe z takiej sytuacji mogą sięgać milionów złotych. Warto zdać sobie z tego sprawę.
  Ubezpieczenie maszyn od utraty zysku może takie straty zminimalizować. Oczywiście trzeba dodać, że często zmniejszenie takich strat może równać się odzyskaniu znacznej sumy pieniędzy i utrzymaniu firmy na rynku.
  Podsumowując – nawet drobna awaria maszyny może spowodować bardzo poważne problemy w firmie. Warto więc posiadać stosowną polisę ubezpieczeniową. Polisa ubezpieczenia urządzeń od utraty zysku to doskonały wybór – warto zdecydować się na taką opcje. Może się to tylko opłacić. Takie ubezpieczenie jest dla wielu firm nie mniej ważne od zarządzania należnościami które, gdy występują problemy z ich ściganiem wskutek złych kredytów kupieckich mogą położyć nawet najbardziej dochodowe przedsiębiorstwo ale o tym może w następnym wpisie.

  doradca

  18 lip 21 o 15:28

Skomentuj