Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prokurator Edyta Kubska przekazała pismo o sędziowskiej grupie przestępczej do „właściwej” Prokuratury Okręgowej. Dlaczego nie do Prokuratury Krajowej?

komentarzy 10

Jak może niektórzy z Was wiedzą, od kilku miesięcy ostrzegam mailingiem przed zorganizowaną katowicko-dąbrowską grupą przestępczą w sędziowskich togach, tak:

uwaga na przestępców – sędziów z SO Katowice i SR DG

Szanowni Państwo,

W obronie społecznie uzasadnionego interesu przesyłam odnośnik do publikacji z opisem bezczelnych przekrętów „sędziów” z SO Katowice i SR DG (wydziały gospodarcze): http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/18/przekrety-sedziow-czesc-1/ z prośbą o dalsze rozpowszechnianie.

Jeżeli któryś z tamtych „sędziów” – Jacek Gęsiak, Dariusz Chrapoński, Grzegorz Misina, Lidia Świerdza – popełnił przestępstwo także na szkodę Pana / Pani, proszę o kontakt.

Przepraszam jeżeli omyłkowo wysyłam tego maila po raz drugi.

Z poważaniem,
Robert Grabowski

Do tej pory już kilkadziesiąt tysięcy adresatów w województwie śląskim to otrzymało ale końca bazy maili śląskich podmiotów nie widać. Później przyjdzie kolej na inne województwa. Przed rozpoczęciem rozsyłania przeszukiwałem tę bazę pod kontem końcówki „gov.pl” i kasowałem z niej adresy e-mail do policji, prokuratury, ABW, CBA. Chodzi wiecie o to, że najpierw chcę to upublicznić w całości a dopiero pod koniec zawiadomienie wnieść do organów ścigania. Ktoś może zapytać, dlaczego? A dlatego, że nie wierzę w ich – organów ścigania uczciwość i rzetelność.

Jednakże chyba umknął mi adres e-mail Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, to znaczy nie wykasowałem go albo ktoś „z czynstochoskiego” (może jakiś skorumpowany / niedouczony adwokat ale niekoniecznie) przesłał to moje ostrzeżenie właśnie do ww. prokuratury. Jak tam było tak tam było, dość że w poniedziałek czyli już następnego roboczego dnia otrzymałem z tej prokuratury maila z pismem od szefowej wydziału śledczego – prokurator Edyta Kubska:

No dobra, myślę sobie, ja i tak dalej rozsyłam. Po chwili jednak, zaraz, zaraz… Przecież utworzono za aktualnego Ministra czyli Zbigniewa Ziobry w Prokuraturze Krajowej Wydział Spraw Wewnętrznych i to ten wydział zajmuje się (teoretycznie) między innymi (cytuję ze strony www) czymś takim jak:

Prowadzenie i nadzorowanie postępowań przygotowawczych w sprawach o umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego popełnione przez sędziów, prokuratorów lub asesorów sądowych i prokuratorskich

No, nie da się przecież ukryć, że w moim ostrzeżeniu a konkretnie w publikacji do której prowadzi odnośnik w ostrzeżeniu, oskarżam bydło w sędziowskich togach co najmniej o poważne, wspólne i w porozumieniu, w dwóch instancjach jednej sprawy popełnione przestępstwo z art. 231 kk które jest umyślne i ścigane z oskarżenia publicznego a nie na wniosek ani tym bardziej nie z oskarżenia prywatnego:

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

A wiesz, bydło dwuinstancyjne w tej mojej sprawie odpierdzieliło tam takie numery, że „gołym okiem” widać, że za darmo takich przekrętów się nie robi. Nie nazywam ich jednak łapownikami, bo dowodów nie mam na to że łapówki wzięli czyli za ręce nie złapałem. No ale 231 kk jest ewidentny. Tylko wiesz, trzeba się w to wczytać, to nie jest (o wiele mniej społecznie szkodliwa) kradzież kiełbasy czy przeklejenie ceny czy buchnięcie spodni w markecie.

No, to ja do pani prokurator Edyty Kubskiej – szefowej wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, w odpowiedzi takiego maila wysłałem:

Pani Prokurator, dlaczego skierowała Pani moje pismo w sprawie katowickich gangsterów w togach do PO Katowice a nie do PK Wydziału Wewnętrznego?

Robert Grabowski

Czekam na odpowiedź tego samego dnia, czekam następnego ale odpowiedzi brak. No to dnia trzeciego około południa jeszcze raz wysłałem to:

Czekam na odpowiedź, bez zbędnej zwłoki. Przypominam pytanie, poniżej:

——– Wiadomość oryginalna ——–
Temat: Re: PO I Ko 131.2018 – do wiadomości
Data: 2018-02-12 15:37
Od: Robert Grabowski <poczta@pamietnikwindykatora.pl> Do: sekretariat_3@czestochowa.po.gov.pl

Pani Prokurator, dlaczego skierowała Pani moje pismo w sprawie katowickich gangsterów w togach do PO Katowice a nie do PK Wydziału Wewnętrznego?

Robert Grabowski

No ale wciąż nie miałem odpowiedzi, więc czwartego dnia czyli nomen omen w czwartek wysyłam to (z tytułem „Do Sekretariatu”; we wcześniejszych mailach w tym ich do mnie podana była w tytule sygnatura ich sprawy):

Proszę odpisać, czy w ogóle mam spodziewać się odpowiedzi w sprawie PO I Ko 131.2018 czy nie. Jak nie, to proszę odpisać, że nie i wówczas będę pytał inaczej. Już następnego dnia roboczego po wysłaniu maila upubliczniającego katowicką grupę przestępczą w sędziowskich togach pani Kubska zareagowała natomiast jak chodzi o moje pytanie z poniedziałku „Pani Prokurator, dlaczego skierowała Pani moje pismo w sprawie katowickich gangsterów w togach do PO Katowice a nie do PK Wydziału Wewnętrznego?” ponowione wczoraj, nie mam odpowiedzi. Moje pytanie jest tak niewymagające że uprawnia mnie do uzyskania odpowiedzi bez zbędnej zwłoki.

Docierają moje maile do Was, czy nie? Wasz do mnie dotarł, potwierdziłem otrzymanie w odpowiedzi na zaznaczoną przez Was opcję.

Robert Grabowski

I wciąż bez odpowiedzi w czwartek i w piątek. Poczekam jeszcze trochę.

Czy pani Kubska chciała mnie przestraszyć, żebym zaprzestał publikowania ostrzeżenia przed sądową grupą przestępczą katowicko-dąbrowską? Czy PO w Katowicach będzie procedować zgodnie ze z góry powziętym zamiarem? Bynajmniej nie pomawiam ale już sam nie wiem, co o tym myśleć.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie podlega pod Prokuraturę Regionalną w Katowicach tak jak i oczywiście Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Aktualizacja z dnia 21.02.2018 r.: Ciąg dalszy pod spodem w piątym komentarzu (kolejny mail do wiadomości od prokuratur Kubskiej i moje maile).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

18/02/2018

Komentarze do 'Prokurator Edyta Kubska przekazała pismo o sędziowskiej grupie przestępczej do „właściwej” Prokuratury Okręgowej. Dlaczego nie do Prokuratury Krajowej?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie spodziewała się.

  Anonim

  19 Lut 18 18:31

 2. Widać czego można się spodziewać zgłaszając do prokuratury przestępstwo popełnione przez sędziego. A trzeci rok dobrej zmiany leci zdaje się.

  prokurwator

  20 Lut 18 12:45

 3. Bo w Prokuraturze krajowej będzie takie samo gówno, możemy się założyć.

  prokurwator

  20 Lut 18 12:45

 4. Spokojnie, poczekajmy na ewentualny rozwój zdarzeń. jeszcze nie dyskredytujmy ich (całkowicie).

  admin

  20 Lut 18 13:58

 5. Dzisiaj pani prokurator Kubska przesłała mi do wiadomości taki tekst (skierowany znów do Prokuratury Okręgowej w Katowicach):

  W ślad za wcześniejszą korespondencją, kierowaną zgodnie z właściwością miejscowa (?! – przyp. admina), przesyłam w załączeniu kolejne pismo Pana Roberta Grabowskiego nadesłane do tut. Prokuratury za pośrednictwem poczty elektronicznej dnia 15 lutego 2018 roku.

  No to zapytałem w mailach zwrotnych:

  Wciąż jednak nie mam odpowiedzi od Pani Prokurator na pytanie, dlaczego przekazała Pani moje pismo w sprawie katowickiej grupy przestępczej w togach do PO Katowice a nie do PK Wydział Spraw Wewnętrznych. Ja pytam PANIĄ w interesie społecznym, mając na uwadze ewentualne inne sprawy w przyszłości – przestępstwa popełniane przez sędziów / prokuratorów.

  Pozwoliłem sobie opublikować moje wątpliwości z pani godnością w tytule: http://pamietnikwindykatora.pl/2018/02/18/prokurator-edyta-kubska/ Można wypowiedzieć się w komentarzy.

  i następny po chwili:

  Ja nie rozumiem. Czyli co, Pani Prokurator, przekazując me pisma do PO Katowice, uznaje że nie nie ma podstaw do ścigania tych bydlaków w togach i dostrzega Pani jedynie „znieważenia” które mogą być ścigane z urzędu (jeśli prokurator tak uzna)?

  Proszę odpowiedzieć na moje maile.

  admin

  21 Lut 18 12:55

 6. I nie odpowiedziała Panu?

  zeta

  21 Lut 18 17:49

 7. No jak Pani widzi. Nie odpowiedziała.

  admin

  21 Lut 18 21:37

 8. Prokurator nie ma prawa tak sobie stwierdzić „przekazując me pisma do PO Katowice, uznaje że nie nie ma podstaw do ścigania tych bydlaków w togach” bez przesłuchania.

  bury

  22 Lut 18 10:59

 9. No ja też tak uważam.

  admin

  22 Lut 18 11:11

 10. „Odpowiedź” Pani Prokurator:

  Uprzejmie informuję, że korespondencję Pana przekazano zgodnie z właściwością miejscową do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, celem rozppznania.

  Wciąż więc nie wiemy, co kierowało Panią Prokurator – dlaczego przekazała to do PO Katowice a nie do PK Wydział Spraw Wewnętrznych.

  admin

  27 Lut 18 11:38

Skomentuj