Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy policja sprawdza lombardy”

skomentuj

Wpisawszy w wyszukiwarce takie tytułowe zapytanie ktoś trafił na tego bloga. Nie pisałem do tej pory nic w tym temacie, więc pisze niniejszym.

Oczywiście, że policja sprawdza lombardy, poszukuje w nich przedmiotów pochodzących z kradzieży tudzież innych przestępstw. Przypadki kupna trefnego towaru w lombardzie wciąż nie należą do rzadkości. Właściciele lombardu mają obowiązek spisania danych personalnych osoby zastawiającej przedmiot więc policja, zidentyfikowawszy przedmiot jako pochodzący z kradzieży, może dotrzeć do osoby która zastawiła taką pochodzącą z przestępstwa rzecz.

Właściciele lombardów twierdzą iż są czujni i drobiazgowo w miarę możliwości sprawdzają, czy rzecz nie pochodzi z kradzieży, bo ryzykują jej utratę gdy okaże się, że jest kradziona itp. Mimo tego jednak, jak wspomniałem wcześniej, nierzadko kradzione rzeczy są ujawniane w lombardach. Oczywiście po prostu nie sposób w każdym przypadku w stu procentach stwierdzić, że rzecz nie pochodzi z czynu zabronionego (kradzież, rozbój…)

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 4]

15/03/2016

kategoria lombardy

Skomentuj