Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Konto w banku spółdzielczym a komornik

4 komentarze

Czy komornik zajmie konto w banku spółdzielczym? To oczywiście zależy od tego, czy się o takim koncie dowie. Zająć oczywiście może a czy się dowie?

Przeczytaj też: Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Dowie się, jeżeli wskaże mu je wierzyciel albo sam dłużnik wezwany do złożenia wykazu majątku: Komornik chce numer konta. Może się też o takim koncie dowiedzieć w urzędzie skarbowym jak i w ZUS jeżeli dłużnik to konto podał tym instytucjom, jeżeli z tego konta opłaca podatki, składki ZUS. Ponadto, jeżeli dłużnik prowadzi firmę i podaje toż konto na fakturach to też się dowie, jeżeli uzyska wgląd do faktur. Dowie się też z białej listy oczywiście jeśli dłużnik je na niej zamieścił.

Przeczytaj też: Konto bankowe dziecka a komornik

No tak, ale często (gdy dłużnik nie prowadzi działalności gospodarczej) nie uzyska informacji o koncie z wyżej wskazanych źródeł. Wtedy musi wysłać zapytania o konto do systemu OGNIVO i wtedy konto spółdzielcze najprawdopodobniej nie zostanie namierzone pomimo tego, że wszystkie banki spółdzielcze też (tak jak banki komercyjne) są zrzeszone w OGNIVO. Jak to możliwe? A tak, że komornicy standardowo rozpytuję w OGNIVO tylko banki komercyjne. Dłużnik oczywiście może zażądać od komornika aby ten rozszerzył zapytania także o banki spółdzielcze ale to będzie go słono kosztować: Zapytanie do OGNIVO – koszt. I z tego co mi wiadomo, wierzyciele raczej o to nie wnoszą.

Przeczytaj też: Komornik a zmiana konta bankowego – czy to przestępstwo?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 stycznia, 2023

Komentarze do 'Konto w banku spółdzielczym a komornik'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy w dużych miastach w ogóle są banki spółdzielcze?

  Anonim

  27 sty 23 o 05:14

 2. Są. Wystarczy sprawdzić w internecie.

  admin

  27 sty 23 o 11:15

 3. Jak długo może trwać procedura założenia konta w banku spółdzielczym jeżeli nie jest się klientem tego banku?

  Tomeq

  18 lut 23 o 14:28

 4. Konto można założyć od ręki, także przez internet i tak oto stać się klientem banku spółdzielczego. Co innego zostać udziałowcem, do tego trzeba wypełnić deklarację ale nie trzeba być udziałowcem żeby być klientem.

  admin

  18 lut 23 o 14:33

Skomentuj