Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

OGNIVO a SKOK

skomentuj

Takie zapytanie tytułowe wyłowiłem w statystykach odwiedzin tego bloga. No, na dzień dzisiejszy jeszcze żaden SKOK nie jest zrzeszony w systemie OGNIVO. Oznacza to, że przez tenże system komornik nie namierzy w żadnym SKOK ani konta osobistego ani firmowego ani lokaty. SKOK-ów w Polsce jest ponoć nieco ponad pięćdziesiąt różnych. Śmiem twierdzić, że żaden komornik z własnej inicjatywy nie wysyła zająć (w ciemno) do SKOK-ów i śmiem twierdzić, że śladowy odsetek wierzycieli egzekwujących wnosi o to do komorników (po bezskutecznych zajęciach kierowanych do banków komercyjnych i spółdzielczych).

Może więc, Drodzy Dłużnicy, tędy droga? ;-). Sprawdziłem przed chwilą, że aż 53 SKOK-i są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego a więc tyle dokładnie SKOK-ów jest, bo depozyty we wszystkich SKOK-ach są objęte gwarancjami BFG do kwoty 100.000 euro. Aby móc założyć w SKOK konto bankowe czy lokatę, trzeba troszkę zapłacić, tzn. trzeba zostać członkiem SKOK. Nie są to jednak wielkie pieniądze, bo w sumie około 100 złotych (wpisowe, wykupienie przynajmniej jednego udziału, wniesienie wkładu członkowskiego).

Nie, ja nikogo nie namawiam do unikania płacenia zobowiązań stwierdzonych prawomocnym wyrokiem. Przeciwnie, ten wpis leży tak naprawdę także w interesie wierzycieli. Jak dłużnik będzie mógł nieskrępowanie prowadzić działalność gospodarczą mając niezajęte konto firmowe, to prędzej wygospodaruje zysk z którego dobrowolnie Was przecież spłaci, bo kto tak naprawdę lubi mieć latami długi na karku. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.5]

01/01/2015

kategoria SKOK

Skomentuj