Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty – umowa o pracę to podstawa

skomentuj

Osoby które nie mają stałego, legalnego zatrudnienia nie otrzymają kredytu w banku i powinny o tym wiedzieć. Tak samo, gdy co prawda mają umowę o pracę ale otrzymują jedynie minimalną stawkę wynagrodzenia, która w 2014 roku wynosi 1.680,00 złotych brutto. Taka kwota wynagrodzenia jest w całości wolna od potrącenia komorniczego. Poszukiwanie oferty bankowego kredytu w takiej sytuacji to strata czasu, bo żaden bank nie przyzna kredytu osobie w takiej sytuacji finansowej.

Pożyczka hipoteczna też jest w takiej sytuacji poza zasięgiem takiego pożyczkobiorcy, bo bank wymaga stałego zatrudnienia i dochodów wyższych niż minimalne niezależnie od tego, o jaki kredyt klient ubiega się, gotówkowy, pożyczka hipoteczna, kredyt samochodowy czy hipoteczny.

Także w firmach pozabankowych zazwyczaj wymagają udokumentowania stałych dochodów, nawet gdy chodzi o kredyt bez sprawdzania w BIK. Jeżeli jednak pożyczkobiorca może zaoferować nieruchomość pod hipotekę, to są firmy pożyczkowe które przymkną oczy na brak dochodów i pożyczkę chętnie przyznają.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/09/2014

kategoria kredyty

Skomentuj