Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Znów trochę o pożyczkach pozabankowych, o Provident

skomentuj

W internecie na forach poświęconych kredytom i nie tylko, aż roi się od negatywnych opinii na temat pożyczek Provident jak też na temat pracowników tej firmy a dokładnie windykatorów. Przede wszystkim jednak obrywa się Providentowi za samą pożyczkę że tak bardzo „lichwiarska” i to skandal i w ogóle.

Nasuwa mi się w związku z powyższym pytanie, dlaczego jeden z drugim brałeś pożyczkę w Provident skoro taka droga. Przecież pożyczki w banku są o wiele tańsze, co nie wiedziałeś? A to trzeba było się dowiedzieć. A najbardziej prawdopodobne jest to że wiedziałeś ale nie dostałbyś pożyczki w banku bo jesteś w BIK, prawda? No, to sorry jak to mówią, ale za pożyczki bez BIK płaci się więcej i to nie tylko Provident jest taki drogi ale inne firmy pozabankowe też. Myślę że Provident wcale e jest droższy od innych pożyczek bez sprawdzania w BIK.

I jeszcze jedna uwaga. Bankowe kredyty nie są znowu aż takie tanie jak można by twierdzić spoglądając na oprocentowanie w reklamach i na ofertach. To dużymi literami, cyframi – to jedynie oprocentowanie nominalne, a trzeba patrzeć na oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) które jest pisane tak trochę w ukryciu i drobniejszym drukiem. 😉 Jest ono o wiele wyższe od nominalnego i to właśnie RRSO informuje o faktycznym koszcie kredytu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/09/2014

Skomentuj