Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak kupić tanie ubezpieczenie OC?

skomentuj

Koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC nadal jest dla większości ludzi zbyt wysoki. Chyba nie ma kogoś, kto nie chciałby płacić mniej. Zastanawiamy się jak kupić tanie ubezpieczenie OC, czym się kierować i do jakiego ubezpieczyciela się udać (zapraszamy tutaj). Nawet oszczędność rzędu 200 czy 300 złotych może być znacząca, a zdarzają się przypadki, że za ubezpieczenie OC zapłacimy nawet kilka tysięcy mniej.

Tanie ubezpieczenie OC przez internet, czyli kalkulator robi swoje

W sieci coraz częściej możemy się natknąć na narzędzie jakim jest kalkulator OC. Ta prosta aplikacja w kilka minut daje nam dostęp do wyliczeń dotyczących cen nawet kilkunastu ubezpieczycieli. Jej obsługa polega na wypełnieniu odpowiednich pól, kalkulatory różnią się od siebie wymaganym poziomem informacji, ale w najpopularniejszych konieczne jest podanie marki samochodu, jego wieku, typu licznika czy też swojej daty urodzenia. Wprowadzone przez nas dane są analizowane przez kalkulator OC a następnie otrzymujemy wyniki z cenami za OC od konkretnych form ubezpieczeniowych.

Każdy chce mieć tanie OC, ale większość z nas idzie na łatwiznę i kupuje wciąż tą samą polisę a w dodatku stacjonarnie. Jeżeli chcemy zapłacić mniej, najlepiej jest skorzystać z opcji Direct, czyli ubezpieczenia online. Wszystkie formalności dokonywane są przez internet a warunki umowy ubezpieczenia są takie same, jak w przypadku zawierania jej u agenta.

Jakie towarzystwa oferują najniższe stawki?

Każdy ubezpieczyciel faworyzuje w ubezpieczeniach konkretną grupę kierowców. Dla przykładu najlepsze najtańsze OC dla młodych kierowców oferuje Ergo Hestia, natomiast najlepszą stawkę dla kierowców w średnim wieku posiadających niedrogie samochody zapewnia Link4, natomiast tanie ubezpieczenie OC dla aut średniej klasy ma w swojej ofercie Liberty Direct.

Z wyliczeń kalkulatorów OC wynika, że stosunkowo najkorzystniejsze stawki za OC oferuje właśnie Link4, najdrożej natomiast zapłacimy w mało znanym towarzystwie ubezpieczeniowych Godhaer.

Kalkulator OC to świetna alternatywna, żeby znaleźć tanie ubezpieczenie. Większość systemów Direct oferuje ponadto zniżki, które sięgać mogą nawet 15% ceny ubezpieczenia. Żeby znaleźć tanie ubezpieczenie OC wcale nie trzeba poświęcać wielu godzin na spotkania i kalkulację poszczególnych cen ubezpieczycieli, najlepiej jest wykorzystać do tego celu właśnie kalkulator OC i sprawdzić, gdzie zagwarantują nam najkorzystniejsze warunki.

Ubezpieczenia OC prawie takie same

Do dnia dzisiejszego wybór polisy odbywał się przede wszystkim na podstawie jej ceny. Obowiązkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej działają bowiem na takich samych zasadach. To powodowało jednak, że na rynku ubezpieczeń istniała niezdrowa konkurencja. Towarzystwa konkurowały ze sobą w celu zdobycia klienta i coraz bardziej zaniżały ceny. Tej sytuacji zapobiec ma ustawa o obowiązkowej bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Za sprawą tej ustawy firmy ubezpieczeniowe wprowadzą własne zasady obejmujące likwidację szkód i spowoduje to, że już nie tylko cena ubezpieczenia będzie wyznacznikiem tego, jaką polisę wybierzemy. Tanie OC może przecież nie mieć tak dobrych warunków, jak jego droższa wersja.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

13/09/2014

kategoria ubezpieczenia

Skomentuj