Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Już od 8,5% !!! Czyli trzy razy tyle. O pożyczkach bankowych.

komentarze 2

Pożyczki bankowe czyli kredyty gotówkowe. Z ciekawości zerknąłem sobie na zestawienie ich ofert na stronie www.kredyty.aid.pl I na chybił trafił zerknąłem na pożyczkę Banku BGŻ. „niskie oprocentowanie już od 8,5%” – czytamy w ofercie. Bardzo zachęcające i chyba wiele osób jest przekonanych że tyle im bank policzy. Nie doczytają że oprocentowanie faktyczne czyli rzeczywiste tej pożyczki to 26,2%. Eksponowane zadłużenie nominale 8,5% i ukrywane rzeczywiste, czyli faktyczny koszt pożyczki – trzy razy wyższy. Nie robię nagonki na Bank BGŻ, w (wielu) innych ofertach jest ten sam myk.

Nigdy nie brałem pożyczki i mam nadzieję ze nie będę musiał. Ciekawi mnie jednak ile jest osób które nie doczytały i nawet po podpisaniu umowy pożyczki przekonane były że jej całkowity koszt to tylko owe 8,5%. I do ilu z tych osób zapukał komornik, bo ponad 26% okazało się być ponad ich siły.

Styczeń 10th, 2011 at 8:41 pm

Komentarze do 'Już od 8,5% !!! Czyli trzy razy tyle. O pożyczkach bankowych.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Już od 8,5% !!! Czyli trzy razy tyle. O pożyczkach bankowych.'.

  1. 26% to jednak sporo… 1/5 ceny pożyczki. Cóż, zarabiają na naiwnych. Tak jak wcześniej mówiłem – jeszcze jest sporo takich osób, skoro dają takie oferty.

    ahahah

    10 Sty 11 at 21:02

  2. Tylko że inną opcją są jeszcze droższe pożyczki pozabankowe.

    kriss

    11 Sty 11 at 07:46

Skomentuj