Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy sędzia Waldemar Żurek jest idiotą?

1 komentarz

Sędzia Waldemar Żurek z Krajowej Rady Sądownictwa napisał do Onetu między innymi to:

Kolejne zarzuty, jakie słyszymy, to brak społecznej kontroli nad sądami. Ale na czym ma polegać ocena obywateli? Przecież procesy w Polsce są jawne? Czy w ogóle rozumie się i docenia np. kontrolę niezależnych mediów, które non stop przyglądają się wszystkim procesom w Polsce, komentują i oceniają sędziów czy ich uzasadnienia.

A zatem ponawiam pytanie, czy sędzia Waldemar Żurek jest idiotą który nie rozumie „o co chodzi z tą społeczną kontrolą nad sądami” czy może jest „tylko” tak bardzo bezczelny jak (niektórzy) jego koledzy po fachu robiący bezczelne przekręty w sprawach sądowych, na przykład: Opis bezczelnych przekrętów sędziów w jednej sprawie – w dwóch instancjach. Część 1.

Psy szczekają a karawana jedzie dalej – to porzekadło pasuje do tego, co sobie sędziowie robią z przyglądania się im przez media, to po pierwsze. A medialna wrzawa po skandalicznym wyroku nie ma mocy uchylającej taki wyrok. Jednak przede wszystkim po drugie Panie Żurek… Jakież to media przyglądają się sprawom tysięcy przysłowiowych Kowalskich, szarych, niemedialnych ludzi? Przekrętom „sędziów” w mojej sprawie (kliknij Pan w ten odnośnik wyżej) też nie przyglądały się żadne media. Czy Pan coś zażył przed napisaniem tego, co na wstępie zacytowałem?

Społeczna kontrola nad sądami Panie Żurek, to po prostu udział obywateli w orzekaniu. Nie jakichś tam zasiedziałych ławników ale losowych, nieskorumpowanych obywateli. Słyszał Pan kiedyś o ławach przysięgłych np. w USA? Proszę poczytać: Ława przysięgłych czyli społeczne sądy nad sędziami, prokuratorami i konsekwencje

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 8 Ocena średnia: 3.9]

kategoria sędziowie

1 komentarz do 'Czy sędzia Waldemar Żurek jest idiotą?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Nie, Żurek to inteligentny facet. On tylko ludzi ma za idiotów.

    Czech

Skomentuj