Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Która chwilówka jest najszybsza?

skomentuj

Pytanie w tytule przepisałem żywcem ze statystyk odwiedzin bloga. Odniosę się tu do chwilówek przez internet zwanych pożyczkami na sms bo i zapewne o takie chodziło pytającemu. Są to najszybsze pożyczki dostępem bez wychodzenia z domu – na konto bankowe. Te które mamy tutaj. Via SMS, Vivus, OK Money, Wonga i inne można otrzymać już w kilkanaście minut i są zapewne mniej więcej tak samo szybkie pod warunkiem że pożyczkobiorca ma konto bankowe w banku w którym konto bankowe ma firma pożyczkowa. Firmy te mają co najmniej kilak kont bankowych w różnych bankach, z których to kont przelewają pożyczki. Jeśli to możliwe, to przelew pożyczki wykonywany jest z konta w tym samym banku w którym pożyczkobiorca ma konto. Pożyczka w takim przypadku znajdzie się momentalnie na koncie pożyczkobiorcy, zaraz po wysłaniu przelewu przez firmę pożyczkową. I stanie się tak nawet w dni wolne od pracy, w święta.

Nie stanie się tak jednak wtedy, gdy firma pożyczkowa nie ma konta w banku w którym konto ma pożyczkobiorca i które to konto podał do przelewu pożyczki (przelewając z niego symboliczny grosz w ramach weryfikacji). Wówczas po pierwsze, ów grosik zostanie przelany z opóźnieniem, w niektórych przypadkach dopiero na drugi dzień albo po weekendzie, bo w sobotę i niedziele przelewy pomiędzy różnymi bankami nie są realizowane. I podobnie w drugą stronę – przelew pożyczki też nie znajdzie się momentalnie na koncie pożyczkobiorcy.

Jeżeli zatem zależy ci na tym abyś pożyczkę otrzymał w owe reklamowane 15 minut, to sprawdź czy firma pożyczkowa ma konto w tym samym banku co Twoje konto. Jeśli nie ma, sprawdź inną ofertę. Koszty takich mikro pożyczek na tak krótki czas (do 30 dni) udzielanych, są podobne we wszystkich firmach pożyczkowych.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/09/2014

Skomentuj