Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„windykacja telefoniczna skuteczność”

komentarze 4

Ktoś też szukał w wyszukiwarce – „windykacja telefoniczna skuteczność”. Ja osobiście deprecjonuję telefon jako narzędzie kontaktu i powiedzmy że perswazji windykacyjnej ale przyznam się, dlaczego. Otóż ku…wa nie umiem skutecznie windykować przez telefon. Nie umiem i już i nawet gdybym poszedł na jakieś szkolenie, to dalej nie umiałbym, nic nie zmieniłoby się, ponieważ jak coś mi z natury nie pasuje, to się nie nauczę. Już takim typem jestem.

Trochę szkoda, bo wiem, że firmy windykacyjne windykacją telefoniczną są w stanie zdziałać nieraz cuda. A ja muszę w tym celu wysyłać „szafy” na rozmowę z dłużnikiem, albo składać pozew o zapłatę (oczywiście bez przesady, przez telefon nie odzyskasz każdego długu). Tak się składa, że kilka lat temu windykator z firmy Kruk chyba, zadzwonił do nas do domu i rozmawiałem z nim. Chodziło chyba o bezpodstawną windykację dla Cyfra+ (czegoś tam nie odnotowali sobie i przekazali sprawę do firmy windykacyjnej).

No i muszę przyznać, że facet miał dużą siłę perswazji. Nic nie zdziałał, bo jak powiedziałem, nie było żadnego długu i to sobie wyjaśniliśmy w trakcie rozmowy, ale tak w ogóle to po rozmowie z nim w sumie nie dziwię się że odzyskują dużo długów przez telefon, jeżeli inni windykatorzy też tacy są. Brzmiał jak policjant ten windykator, coś w tym rodzaju.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 3.7]

Tania prowokacja. Czasem skuteczna.
"bankructwo a windykacja"

30/07/2011

kategoria windykacja

Komentarze do '„windykacja telefoniczna skuteczność”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„windykacja telefoniczna skuteczność”'.

 1. A jak wlasne jest z tymi „szafami”? Czy czesto trzeba ich wysylac? A jak z ich dzialaniami? Maja byc grzeczni czy skuteczni?
  Pozdrawiam
  Grzegorz

  Grzegorz furgał

  30 Lip 11 11:12

 2. Szczerze mówiąc to już od kilku miesięcy nie wysyłam, bo mam coraz więcej zleceń i coraz mniej zależy mi na szybkim odzyskaniu pieniędzy w danej sprawie. Ponadto, nie ma co ludzi straszyć, niech komornicy robią swoje wspomagani przez nas informacyjnie. I po trzecie, jako że prowadzę od kilku miesięcy tego bloga, to wszelkie procesowe materiały od moich prawników są bardzo mile widziane jako ewentualny materiał na bloga, więc staram się aby „chłopcy” mieli jak najwięcej spraw do sądu.

  Jednak „szafy” z mojej firmy zawsze byli i mieli być grzeczni wobec dłużników, bo inaczej wylot z pracy…

  admin

  30 Lip 11 11:23

 3. Zdaje Ci się 🙂

  -Dzień dobry, Janina Kowalska. Kruk SA. Czy rozmawiam z panem Janem Kowalskim
  -Owszem
  -Na początek prosiłabym o podanie pańskiego numeru PESEL celem weryfikacji.
  -A czemu ja mam podawać poufne dane jakiejś kobiecie z telefonu? Nie bardzo mam nawet możliwość zweryfikować czy pani faktycznie reprezentuje firmę Kruk…
  -Ale to konieczne by przeprowadzić rozmowę. Bla bla pla pla
  -No ale ja się boję tak rozdawać swoje dane na prawo i lewo.
  -Ale może pan podać mi PESEL, z samym PESELem nikt i tak nic nie zrobi.
  -No ok, to może na początek pani mi poda swój PESEL?

  Koniec windykacji telefonicznej Kruk SA. Kurtyna.

  Piotrek

  11 Sty 12 23:11

 4. Jaki windykator i zasady w firmie, taka windykacja telefoniczna. Uważam, że skoro potwierdzasz że Ty to Ty poprzez „Owszem”, to powinno wystarczyć jej. Możliwe jednak że jest taki prawny wymóg aby tak weryfikować czy rozmówca to faktycznie dłużnik, ale ta forma też nie jest pewna metodą. Ja np. czasem zapominam mój nr PESEL i muszę sięgnąć po dowód osobisty. osoba która telefonuje nie ma więc pewności, że nie podam jej PESEL nie mój ale kogoś z domowników. Tak w ogóle to jednak wydaje mi się że większość osób podałoby ten PESEL będąc ciekawymi co windykator ma jemu / jej do zakomunikowania jako dłużnikowi. No i zaczęłoby się.

  admin

  12 Sty 12 07:15

Skomentuj