Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

350 tysięcy do zwrotu bo kredytu się nie pozbył

komentarze 3

Kolejne zapytanie:

Zgodnie z aktem notarialnym wysłanym w załaczniku, dnia 12.01.2011 roku rozwiązalismy umowe przedwstepna sprzedaży nieruchomości. ( ze wzgledu na to ze sprzedający nie pozbyl sie kredytu ktory byl zaciagniety na nieruchomosci i nie wymeldowano lokatorow). Sprzedający miał zwrocic nam kwote 350 tysiecy złotych do dnia 31 stycznia 20011 i poddał sie rygorowi egzekucji, jednak do dnia dzisiejszego oddał nam tylko 10 tysiecy zł, po wielu telefonach i wezwaniach do zapłaty, nie możemy odzyskac pieniedzy. Jako, że planujemy w tym miesiacu rozpocząć budowe domu, pilnie potrzebujemy pieniedzy. Prosimy o pomoc w odzyskaniu pieniedzy. Interesuje nas skup wierzytelności lub windykacja. Prosze o przedstawienie nam propozycji, kosztów i terminów. Bardzo zależy nam na czasie. Mamy klauzule wykonalności podbita przez sąd. Prosze o zachowanie przesłanych Państwu dokumentów w poufności.

Tu też nie ma co komentować zachowania się wierzyciela. A skoro jest już tytuł wykonawczy to wypadałoby wszcząć egzekucję do tej nieruchomości. O ile dłużnik wciąż jest jej właścicielem. Może być też tak, że nieruchomość jest obciążona hipotekami na tak wysoką kwotę, że wierzyciel nie odzyska całej należności o ile w ogóle choćby część. Wierzytelności hipoteczne mają bowiem pierwszeństwo w egzekucji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/03/2011

Komentarze do '350 tysięcy do zwrotu bo kredytu się nie pozbył'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '350 tysięcy do zwrotu bo kredytu się nie pozbył'.

 1. Przecież jasno napisał, że rozwiązał umowę przedwstępną, czyli dłużnik niczego nie kupił, czyli nie jest właścicielem (tej) nieruchomości.

  Lech

  22 Mar 11 06:03

 2. Dłużnikiem jest sprzedający nieruchomość, jak wynika z pisma.

  admin

  22 Mar 11 06:13

 3. Fakt, nie doczytałem. To by jednak znaczyło, że przy podpisywaniu umowy przedwstępnej kupujący zapłacił już cenę za całe mieszkanie. Zazwyczaj w tym czasie daje się tylko zadatek…

  Lech

  22 Mar 11 08:07

Skomentuj