Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki Abis – 4,92 zł. za minutę rozmowy na infolinii

skomentuj

Dzisiaj przez przypadek na jednym marnym forum kredytowym natknąłem się na na wątek poświęcony pożyczkom Abis. W mojej ocenie jest to wątek założony w celu zareklamowania tych (rzekomo) pożyczek w którym kolejni użytkownicy pozytywnie wypowiadali się właśnie o ofercie pożyczek Abis na stronie www.polskiepozyczki.com.pl (dokładniej, to jest tam napisane, że serwis pośredniczy w udzielaniu pożyczek społecznościowych) a możliwe iż w rzeczywistości była to jedna osoba pod różnymi (zresztą niezarejestrowanymi) nickami.

Wszedłem jednak na ww. stronę www i co widzę… Opłata za minutę połączenia z infolinią to 4,92 zł. już wzrosła do 7,69 zł. z VAT (info o kosztach jest na samym dole www o wiele niżej niż nr infolinii…) podczas gdy sprawdzone (faktycznie udzielające pożyczek) firmy pożyczkowe (w tym parabanki) jak też i banki mają infolinie płatną kilkadziesiąt groszy za minutę połączenia. Albo same oddzwaniają do klienta który wysłał wniosek online.

No, jakby tu powiedzieć co by mnie po sądach nie ciągano… Delikatnie zatem: bardzo podejrzane – można odnieść wrażenie, że firma (na www jest info iż właścicielem serwisu jest K.P. Pol-Money Andersia Bussines Center) zarabia nie na udzielaniu pożyczek ale na kasowaniu za połączenia z infolinią.

Powiem tak: zalecam ostrożność, bo nie znam ani jednego banku ani parabanku faktycznie udzielającego pożyczek tudzież też serwisu pożyczek społecznościowych) w którym byłaby tak szokująco droga infolinia niczym sex telefon. Jak wspomniałem (sami sprawdźcie na www sprawdzonych banków i firm pożyczkowych jakie mają koszty za minutę połączenia) to są koszty rzędu kilkudziesięciu groszy za minutę aby nie zniechęcać klientów do kontaktu.

Wygląda na to, że w kwestii (rzekomych) pożyczek (załatwianych przez) Abis nie unikniesz kontaktu z tą szokująco drogą infolinią. Czytamy na stronie internetowej:

Krok 3 – w przypadku decyzji pozytywnej uzupełnij na infolinii swoją ofertę oraz dane do wniosku i umowy

Uwaga, może być tak, że w internecie znajdziecie mnóstwo sztucznych pozytywnych opinii które wypisują osoby powiązane z firmą.

Na koniec pragnę zastrzec iż nie mam pewności, że pożyczki Abis to ściema i chodzi tylko o naciąganie na telefon do masakrycznie drogiej infolinii. Może faktycznie pożyczek udzielają. Jak napisałem jednak, można mieć podejrzenia, „że coś tu nie gra”. Podobnie jak w przypadku ewentualnych innych firm (rzekomo) pożyczek udzielających (pośredniczących w ich udzielaniu) gdzie koszty infolinii i przymus skorzystania z tejże są podobne.

Wrzesień 16th, 2014 at 5:53 am

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj