Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„brak środków na koncie firmowym a egzekucja komornicza”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „brak środków na koncie firmowym a egzekucja komornicza”. Nie wiadomo, czy wierzyciel, czy dłużnik, załóżmy że wierzyciel egzekwujący. No, dłużnik pewnie ma już nowe konto firmowe, bo przecież spodziewał się egzekucji komorniczej po otrzymaniu nakazu zapłaty z sądu.  Poproś więc jakiegoś swojego znajomego przedsiębiorce, żeby zamówił coś u dłużnika, na niewielką kwotę, aby tylko otrzymał fakturę a na niej powinien być numer jego aktualnego konta bankowego. Spisz numer konta i przefaksuj komornikowi z dopiskiem aby je zajął.

Przeczytaj też: Do małych firm: nie podawajcie nr konta firmowego na stronie www!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/11/2011

1 komentarz do '„brak środków na koncie firmowym a egzekucja komornicza”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„brak środków na koncie firmowym a egzekucja komornicza”'.

  1. Kolega żyjący z uczestnictwa w finansowych programach partnerskich dla webmasterów ma strony internetowe (blogi) o różnorakiej tematyce: kredyty, ubezpieczenia, leasing no i konta bankowe oraz lokaty terminowe. Zwierzył mi się z tego, że nie ma pojęcia, dlaczego najwięcej zarabia na promocji właśnie kont bankowych a w szczególności kont firmowych a nie kont osobistych. Przecież osób fizycznych nieprowadzących firmy jest znacznie więcej, wielokrotnie więcej niż przedsiębiorców. Pomimo tego, sprzedaje na swej stronie o wiele więcej kont firmowych niż osobistych.
    Odpowiedź na to pytanie jest prosta i oczywista. Wiele firm w ciągu swego żywota wielokrotnie zmienia konto firmowe w sytuacji gdy komornik prowadzi przeciwko takiej firmie (przeciwko jej właścicielowi) egzekucję komorniczą. Szczególnie kiedy na zlecenie prowadzona jest windykacja przez staranną firmę windykacyjną, to ta dokłada starań, aby podsyłać komornikowi aktualne konta bankowe dłużnika. Niestety, w praktyce często dłużnik ma czas na przelanie pieniędzy na nowe konto zanim zajmie je komornik. I tak też, egzekucje komornicze napędzają bankom klientów i sprzedaż a przede wszystkim jednak takim webmasterom jak ten mój kolega.

    druh

    11 Wrz 17 16:18

Skomentuj