Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela

4 komentarze

Pytanie: Jakie są przesłanki do zawieszenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela?

Odpowiedź: Żadne to znaczy nie musi zaistnieć żadna przesłanka. Jeżeli wierzyciel egzekwujących chce żeby komornik zawiesił egzekucję, to po prostu wnosi o to do komornika i nie musi tego wniosku uzasadniać. Art. 820 Kpc stanowi w tej kwestii tylko tyle, że organ egzekucyjny zawiesza postępowanie na wniosek wierzyciela.

Przeczytaj też: Ugoda a zawieszenie lub umorzenie postępowania egzekucyjnego

Czy wniosek o zawieszenie egzekucji wierzyciel musi opłacić?

Nie, wniosek nie podlega opłacie i z tytułu zawieszenia postępowania wierzyciel też nie ponosi żadnych kosztów. Tak samo w przypadku podjęcia zawieszonego postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela.

Przeczytaj też: Zawieszenie postępowania egzekucyjnego a zajęcia dokonane wcześniej

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 lutego, 2021

Komentarze do 'Zawieszenie postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jaki może być sens wnioskować o zawieszenie egzekucji przez wierzyciela?

  Ali

  15 lut 21 o 14:58

 2. Nic mi w tej chwili nie przychodzi na myśl natomiast ja kiedyś na prośbę dłużnika zawiesiłem postępowanie egzekucyjne, egzekucja toczyła się z nieruchomości. Przed wysłaniem wniosku o zawieszenie egzekucji podpisałem z dłużnikiem ugodę na mocy której miał spłacić w ciągu kilku miesięcy cale zadłużenie. I spłacił. On się obawiał zlicytowania nieruchomości a licytacje najczęściej są bezskuteczne 🙂 o czym ja wiedziałem ale on nie wiedział. Opłaciło się.

  admin

  15 lut 21 o 15:46

 3. Ano w takim przypadku ma to sens chociaż jeżeli się tak bał, to trzeba było nie zawieszać to może jeszcze szybciej spłaciłby ze strachu że niedługo zlicytują mu nieruchomość.

  Ali

  15 lut 21 o 16:12

 4. Może tak ale mógłby też zacząć rozpytywać, jak opóźnić termin licytacji a może i dowiedziałby się o tym, że większość licytacji nieruchomości jest bezskutecznych.

  admin

  15 lut 21 o 17:31

Skomentuj