Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zawiadomienie współwłaściciela o wszczęciu egzekucji z ułamkowej części nieruchomości

1 komentarz

Pytanie: Jestem współwłaścicielem nieruchomości – domu, należący do mnie udział to 1/6. Kolejne 1/6 ma moja siostra a mama ma 4/6. Mam komornika z powodu wysokiego długu zrobionego przez moja głupotę, mama i siostra nic o tym nie wiedzą i bardzo chciałbym aby tak pozostało. Boję się tego, że wierzyciel zażąda od komornika wszczęcia egzekucji z mojego udziału w nieruchomości. bardzo wątpię w to że doszłoby do licytacji, bo chyba nikt nie zechce kupić 1/6 domu niedużego. Jak już to tylko zechce mnie postraszyć wszczęciem egzekucji z tej ułamkowej części należącej do mnie. Mam w związku z tym pytanie, czy pozostali współwłaściciele czyli mama i siostra dowiedzą się o samym wszczęciu egzekucji nawet jeżeli nie dojdzie do oszacowania jej?

Odpowiedź: Tak, dowiedzą się. Zgodnie bowiem z art. 1005 Kodeksu postępowania cywilnego, o zajęciu ułamkowej części nieruchomości komornik zawiadamia także pozostałych współwłaścicieli. Chyba, że to Pan odbierze od listonosza pisma od komornika do mamy i siostry i ukryje je przed nimi. 😉

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 grudnia, 2020

1 komentarz do 'Zawiadomienie współwłaściciela o wszczęciu egzekucji z ułamkowej części nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

  1. Ja tak miałem, komornik wysłał pismo do mamy i braci, wszystkie ja przechwyciłem jako że pracuje w domu a oni poza domem. Do tej pory jednak nie było oszacowania i chyba nie będzie, bo kto by chciał kupić taki niewielki udział w domu parterowym..

    Anonim

    8 Sty 21 o 15:19

Skomentuj