Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zawiadomienie współwłaściciela o wszczęciu egzekucji z ułamkowej części nieruchomości

4 komentarze

Pytanie: Jestem współwłaścicielem nieruchomości – domu, należący do mnie udział to 1/6. Kolejne 1/6 ma moja siostra a mama ma 4/6. Mam komornika z powodu wysokiego długu zrobionego przez moja głupotę, mama i siostra nic o tym nie wiedzą i bardzo chciałbym aby tak pozostało. Boję się tego, że wierzyciel zażąda od komornika wszczęcia egzekucji z mojego udziału w nieruchomości. bardzo wątpię w to że doszłoby do licytacji, bo chyba nikt nie zechce kupić 1/6 domu niedużego. Jak już to tylko zechce mnie postraszyć wszczęciem egzekucji z tej ułamkowej części należącej do mnie. Mam w związku z tym pytanie, czy pozostali współwłaściciele czyli mama i siostra dowiedzą się o samym wszczęciu egzekucji nawet jeżeli nie dojdzie do oszacowania jej?

Przeczytaj też: Przejęcie nieruchomości przez współwłaściciela

Odpowiedź: Tak, dowiedzą się. Zgodnie bowiem z art. 1005 Kodeksu postępowania cywilnego, o zajęciu ułamkowej części nieruchomości komornik zawiadamia także pozostałych współwłaścicieli. Chyba, że to Pan odbierze od listonosza pisma od komornika do mamy i siostry i ukryje je przed nimi. 😉

Przeczytaj też: Egzekucja do nieruchomości we wspólności małżeńskiej ustawowej

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 grudnia, 2020

Komentarze do 'Zawiadomienie współwłaściciela o wszczęciu egzekucji z ułamkowej części nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ja tak miałem, komornik wysłał pismo do mamy i braci, wszystkie ja przechwyciłem jako że pracuje w domu a oni poza domem. Do tej pory jednak nie było oszacowania i chyba nie będzie, bo kto by chciał kupić taki niewielki udział w domu parterowym..

  Anonim

  8 Sty 21 o 15:19

 2. I kto by chciał wykładać na ten cel co najmniej trzy tysiąc złotych – na oszacowanie całej nieruchomości.

  Dawid

  18 Maj 21 o 09:58

 3. Jak to całej nieruchomości oszacowanie gdy do licytacji idzie udział tylko?

  Franek

  18 Maj 21 o 20:45

 4. Tak, nawet gdy prowadzona jest egzekucja tylko z udziału w nieruchomości to opisowi i oszacowaniu podlega cała nieruchomość.

  admin

  19 Maj 21 o 05:37

Skomentuj