Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości osoby trzeciej

Jeden komentarz

Pytanie: Jeżeli to ja mam zostać dłużnikiem na przykład wskutek zaciągnięcia pożyczki, to czy wymagane przez wierzyciela zabezpieczenie hipoteczne musi zostać ustanowione na mojej nieruchomości czy może to być nieruchomości osoby trzeciej?

Przeczytaj tez: Pożyczka hipoteczna – druga hipoteka

Odpowiedź: Może to być zabezpieczenie hipoteczne ustanowione na nieruchomości osoby trzeciej. Oczywiście jeżeli zgodzi się na to wierzyciel no i rzecz jasna – jeżeli zgodzi się ta trzecia osoba 🙂 .

Jak wtedy rozkłada się odpowiedzialność za dług między pożyczkobiorcą a tą trzecią osobą na której nieruchomości pożyczkodawca ma zabezpieczenie w postaci hipoteki?

Przeczytaj też: Pożyczki hipoteczne praktycznie

Pożyczkobiorca odpowiada za dług całym swoim majątkiem a ta trzecia osoba jest dłużnikiem rzeczowym – egzekucja może być prowadzona tylko z nieruchomości na której jest hipoteka i do wysokości hipoteki a nie z całego majątku tej osoby. Osoba ta jest dłużnikiem rzeczowym a pożyczkobiorca – dłużnikiem osobistym.

Przeczytaj też: Obniżenie sumy hipoteki

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 grudnia, 2022

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości osoby trzeciej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zabezpieczenie hipoteczne wcale nie jest takie dobre zważywszy to, ile egzekucji z nieruchomości jest umarzanych jako bezskuteczne. Głównie nieruchomości zamieszkałych.

    Edit

    30 gru 22 o 22:20

Skomentuj